Як рухатися взимку, щоб не довелося худнути весною

М’який плед і гарячий чай спокусливо запрошують залягти у зимову сплячку. Але чим це обернеться навесні? Зайвими кілограмами та загальною втомою. Тому – будемо рухатися. А як і скільки – зима сама підкаже.
Підказка 1. Чому ми мало рухаємося взимку
Коли настає зима, наш організм автоматично перемикається на режим економії тепла й енергії: намагається накопичити більше, а витратити –менше. Усі життєві системи перелаштовуються на такий лад : пульс і дихання сповільнюються, гемоглобін та еритроцити в крові зростають на 20%.
Ось чому працювати хочеться менше, а відпочивати більше.
Американські вчені підрахували, що взимку жінка робить на 2 000 кроків менше, ніж влітку. Причина в тому, що скорочується світловий день, а разом з ним і активний настрій.
Та саме в цьому і криється головна небезпека – при малій кількості руху організм запасається жирком, і якщо ми в цьому йому будемо потурати, навесні доведеться шукати свою талію.
Що робити:
додайте до звичної фіззарядки 3-4 нові вправи. Це змінить звичну колію ваших силових навантажень, задіє до роботи нові м’язи та активізує розумову діяльність.
Підказка 2. Індивідуальний розрахунок зимових навантажень
Добова норма фізичної активності в середньому становить 2-4 години на добу. Певну частину цього часу займають домашні клопоти та прибирання, але відмовлятися від активного фізичного навантаження не можна.
Головна умова – рухи повинні бути вам під силу і дарувати задоволення. Фахівці визначити поняття «м’язової радості» – це не тоді, коли все тіло болить і ви не здатні поворухнутися, а коли відчувається бадьорість, піднесення духу, робочий настрій, покращення пам’яті та уваги і загальне задоволення життям.
Що робити:
розробіть власний графік тижневих навантажень. Наприклад: ранкова гімнастика у вас займатиме 40 хвилин, аеробіка – двічі на тиждень по 1 годині, тренажерний зал на вихідні – 2 години.
Або: щодня ходити пішки на роботу (до 5 км), виходити з транспорту на кілька зупинок раніше, не користуватися ліфтом, а підніматися сходами.
Підказка 3. Приємний і корисний зимовий спорт
Саме зимове повітря діє на наш організм благодатно. Взимку воно на 50% багатше на кисень і містить підвищену кількість негативно заряджених іонів, які відповідають за прилив сил, бадьорість і зміцнення організму. Саме цих іонів нам не вистачає в ізольованих квартирах та конденсованих офісах.
Що робити:
«офісним» людям необхідно прогулюватись мінімум 1,5-2 години на день. Найкраще це робити ввечері, перед сном, щоб заспокоїтися після напруженого робочого дня, відрегулювати дихальні процеси.
Недарма зима така багата на рухливі види спорту – сани, лижі, ковзани, сноуборди. Такі фізичні навантаження активізують енергетичний обмін, тканини краще засвоюють кисень, імунна система вмикається на повну бойову готовність, а користь для фігури важко переоцінити.
Медичні дослідження підтвердили, що жоден вид активного відпочинку не оздоровлює так, як лижі. Лижні прогулянки особливо корисні тим, у кого часто болить голова, не витримують нерви, при безсонні й вегетосудинній дистонії. Чим не найкращий спорт для жінок?
Будьте бадьорими та стрункими цієї зими!