Відмовтеся від цих 10 звичок, і ви станете щасливою людиною

Коли ви перестаєте робити ці речі, в житті з’являється більше місця для того, що робить вас щасливою людиною. Саме тому вже сьогодні потрібно …
1. Перестати відкладати досягнення своїх цілей.
Одні тільки сплять і мріють про успіх, а інші встають і починають старанно працювати для того, щоб досягти бажаного. Найчастіше ми опираємося змінам тоді, коли вони потрібні найбільше.
Візьміть себе в руки. Чим більше ви будете відкладати щось на потім, тим страшніше і складніше буде це робити. Те, що не розпочато вже сьогодні, не можна завершити завтра. Немає більшого фактора стресу, ніж справа, котра постійно знаходиться в стані незавершеності.
Секрет того, як вирватися вперед, дуже простий. Потрібно просто почати. Уже самого по собі покладеного початку, як правило, досить для того, щоб в майбутньому продовжувати діяти в потрібному напрямку.
Сконцентруйтеся на тому, щоб зробити перший крок. Скажіть собі таке: «Я вирішую почати цю справу з першого, нехай і недосконалого кроку». Всі ваші маленькі кроки складуться в єдине ціле, і ви досить швидко побачите зміни.
2. Перестати перекладати провину на оточуючих і придумувати виправдання.
Припиніть звинувачувати оточуючих у тому, що ви маєте або чого не маєте. Припиніть звинувачувати їх за те, що відчуваєте або чого не відчуваєте.
Звинувачуючи інших у тому, через що вам доводиться проходити в житті, ви відмовляєтеся від відповідальності і ніяк не рятуєтеся від наявної проблеми.
Припиніть віддавати свою владу оточуючим і почніть брати на себе відповідальність за своє життя. Звичка звинувачувати оточуючих – це всього лише чергове виправдання, а виправдання є першим кроком на шляху до невдачі.
Ви несете відповідальність за своє життя, свій вибір і свої рішення.
3. Облиште спроби уникати змін.
Якщо б у світі нічого і ніколи не змінювалося, то в один прекрасний момент сонце б просто не зійшло. Більшості з нас цілком комфортно жити так, як ми живемо. Проте Всесвіт навколо нас постійно змінюється.
Для нашого ж щастя надзвичайно важливо навчитися приймати цей факт. Чому?Тому що тільки тоді, коли ми змінюємося, то ростемо і починаємо бачити той світ, існування якого раніше нам здавалося неможливим.
Якою б поганою чи хорошою не була ситуація в даний момент, вона зміниться. Не забувайте про це. В цьому ви абсолютно точно можете не сумніватися.
Змиріться з цим і усвідомте, що зміни трапляються з певної причини. Спочатку це не завжди буває очевидним, і зміни самі по собі не завжди переносяться легко. Але в кінцевому підсумку вони варті того.
4. Припиніть намагатися контролювати все.
Якщо ви будете намагатися контролювати абсолютно все і потім переживати через те, що ви чогось не можете контролювати, то ви самі готуєте себе до життя, повного розчарувань і нещастя.
Є сили, які знаходяться поза зоною вашого контролю. Однак ви можете контролювати свою реакцію на ті чи інші події і ситуації. У житті кожного є позитивні і негативні моменти. Щасливі ви чи ні залежить виключно від того, на які моменти ви звертаєте більше уваги.
Найкраще, що ви можете зробити, – відпустити все те, що ви не можете контролювати і вкласти свої сили в те, що ви можете контролювати. Одне з цього ряду- ваше ставлення до чого-небудь.
5. Припиніть засуджувати себе.
Найефективніший спосіб швидко зіпсувати собі настрій – це звинувачувати себе. Наш розум – це неймовірний інструмент. Головне – вміти користуватися ним правильно. В протилежному випадку він набуває руйнівної сили.
Звертайте увагу на ту розмову, яку подумки ведете самі з собою. Ми не завжди усвідомлюємо, як це на нас впливає.
Генрі Форд якось сказав: «Якщо ви думаєте, що здатні виконати щось, або думаєте, що не здатні на це, ви маєте рацію в обох випадках».
Однією з головних причин невдач є сумніви в собі і розмова з собою в негативному руслі. Спосіб позбутися негативних думок і руйнівних емоцій полягає у виробленні протилежних, позитивних емоцій. Вони набагато сильніші і могутніші, ніж негативні емоції.
Зверніть увагу на те, як ви говорите самі з собою. Замініть негативні думки на позитивні. З плином часу це призведе до того, що траєкторія розвитку вашого життя зміниться.
6. Припиніть критикувати оточуючих людей.
Негатив, який ви виливаєте на оточуючих, поступово позбавить вас власного щастя. Якщо вам дійсно буде комфортно співіснувати з власними вадами, то вас не будуть лякати або ображати вади, які ви бачите в оточуючих людях.
Зверніть увагу на себе. Нехай ви будете настільки зайняті постійним зростанням і вдосконаленням себе, що просто не залишиться часу на те, щоб критикувати оточуючих.
7. Припиніть рятуватись втечею від своїх проблем і страхів.
Якби ви побачили ту купу проблем, що є в житті оточуючих людей, то з радістю вчепилися б за свої власні. Повірте, так би і було. Оперативно вирішуйте свої проблеми і позбавляйтеся від страхів, а не біжіть від них. Якими б складними вони не були, найкраще рішення – розібратися з ними якомога швидше.
Страхи, наприклад, не дають вам користуватися наявними шансами і не дають приймати рішення. Вони тримають вас в рамках того простору, де вам абсолютно комфортно.
Історія вашого життя – це сукупність безлічі невеликих подій і унікального досвіду. Ці події і цей досвід, як правило, вимагають розширення рамок вашої зони комфорту. Дозволяючи тривогам і страхам контролювати життя, ви не живете. Ви всього-на-всього існуєте.
Тому або ви візьмете під контроль страхи і проблеми, або вони в кінцевому підсумку підпорядкують вас собі.
8. Припиніть жити в іншому часі та іншому місці.
Деякі люди все своє життя тільки й роблять, що намагаються жити в іншому часі і в іншому місці. Вони нарікають на те, що було в їх житті, що вони могли б зробити і ким могли б стати. Як би там не було, минулого не повернеш, а майбутнє ще не настало. Скільки б часу ми не витрачали на роздуми і нарікання на те чи інше, це нічого не змінить.
Один з найбільш очевидних парадоксів життя полягає в тому, що світле майбутнє грунтується на нашій здатності звертати увагу на те, чим ми зайняті в даний момент або сьогодні. Потрібно більше жити теперішнім моментом.
Таке життя передбачає активність, відкритість і цілеспрямовану увагу на момент в сьогоденні. Коли ви перебуваєте на роботі, не мрійте про те, як будете проводити відпустку. Будучи у відпустці, не переймайтесь тим обсягом роботи, який поступово накопичується під час вашої відсутності.
Живіть зараз. Звертайте увагу на ту красу, яка розгортається прямо навколо вас.
9. Припиніть намагатися бути тими, ким ви не є.
Одне з найскладніших завдань в цьому житті – залишитися собою в світі, який намагається зробити так, щоб ви злилися з натовпом.
Завжди знайдеться людина, яка буде гарнішою, розумнішою або молодшою за вас. Однак вона ніколи не стане вами. Чи не міняються тільки заради того, щоб подобатися оточуючим?
Будьте собою, і вас будуть любити ті, хто дійсно має бути у вашому житті. Ви самі будете любити себе більше.
10. Припиніть бути невдячними.
З першого погляду здається, що пазли вашого життя не підходять один одному і не складаються в цілісну картину. Згодом ви усвідомлюєте, що всі вони складаються в ідеальне полотно. Подякуйте Богу за все те, що вам вдалося і чого не вдалося зробити.
Всі ці речі звільнили у вашому житті місце для того, що вам вдасться зробити. Подякуйте всім тим людям, що пішли з вашого життя. Вони звільнили місце для тих, хто ніколи вас не покине.
Як би добре чи погано все не було, прокидаючись вранці, дякуйте Богові за ваше життя. У світі багато людей зараз відчайдушно борються за життя. Замість того, щоб думати про те, що ви втрачаєте, намагайтесь думати про те, що є у вас в житті такого, чого немає в інших.