Дата и время

Статті сьогоднішнього дня

Як перевірити термін дії кваліфікованого сертифіката? Перевірити термін дії кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, отриманого в Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС (далі – КН ЕДП ІДД ДПС), можна на офіційному інформаційному ресурсі КН ЕДП ІДД ДПС наступним чином: 1) за посиланням Головна/«Пошук сертифікатів та СВС»/«Пошук сертифікатів». Для цього в полі: «код ЄДРПОУ»...

Читати далі...

Платникам – юридичним особам щодо необхідності декларування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянку Головне управління ДПС у Черкаській області нагадує платникам – юридичним особам про необхідність декларування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянку. Правове регулювання оподаткування цим податком визначене статтею 266 Податкового кодексу України. Платниками...

Читати далі...

Які особливості справляння ЄП для юридичної особи третьої групи, передбачені у період дії воєнного стану? Тимчасово, з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розд. XIV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) застосовуються з...

Читати далі...

Щодо включення фізичною особою підприємцем, що перебуває на загальній системі оподаткування до складу витрат придбання касового апарату, вартість якого не перевищує 20000 гривень Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування від провадження господарської діяльності, визначено ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №...

Читати далі...

Чи необхідно СГ подавати «Звіт про використання КОРО (розрахункових книжок)» (форма № ЗВР-1) щодо КОРО, зареєстрованих на господарську одиницю, якщо РО протягом звітного місяця не проводилися?  Відповідно до абзацу першого п. 7 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування...

Читати далі...

Чи може платник податку у період воєнного стану зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування до податкової накладної в ЄРПН у святковий чи вихідний день, якщо такий день є граничним днем реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної? Відповідно до п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня...

Читати далі...

Коли платник податку звільняється від відповідальності за несвоєчасне подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2021 рік та І квартал 2022 року  згідно змін внесених Законом України № 2260-ІХ до Кодексу?  Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що Законом України від 12 травня 2022 року № 2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового...

Читати далі...

Закон України № 2260: на підставі яких документів за звітні періоди лютий-травень 2022 року формують податковий кредит платники податків, що використовують касовий метод обліку ПДВ? Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що Законом України від 12 травня 2022 року № 2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України...

Читати далі...

Закон України № 2260: чи потрібно за операціями з придбання товарів/послуг, які були здійснені, наприклад, у березні 2022 року платниками, що використовують касовий метод, а податковий кредит сформовано на підставі документа, що підтверджує дату списання коштів із банківського рахунка (видачі з каси) платника ПДВ, у квітні 2022 року, змінювати період формування ПК, якщо...

Читати далі...

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування Головне управління ДПС у Черкаській області нагадує, що відповідно до абзацу другого п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 01 вересня 2021 року до 01 вересня...

Читати далі...