Як привчити дитину вставати зранку

Наближається 1 вересня і багато батьків починають «морально готуватися» до труднощів шкільного навчання. Серед них – відмова дитини вставати у визначений час або ж затягування підйому. Сьогодні кілька слів про те, як допомогти дитині вставати зранку і не зіпсувати батькам всі нерви.
Головне – не поспішайте переробляти дитину, адже різко змінювати режим дня дитини шкідливо. У дітей, як і у всіх людей, є біологічна схильність до того, коли хочеться лягати і вставати. Тож не варто докоряти дитині за те, що вона совеня.
Щоб дитина рано вставала, треба, щоб вона рано лягала. Адже для нормального росту організму необхідно 9-10 годин сну.
Якщо ви хочете, щоб дитина засинала раніше, підкоригуйте і свій режим. Погодьтеся, навіть дорослому спати дуже складно, коли в домі кипить життя.
Як правило, дитина звикає до режиму через 21 день. Тож зараз саме час починати привчати дитину жити за режимом, щоб восени з легкістю можна було йти до школи.
Щоб дитина раніше засинала, завантажуйте її протягом дня активними іграми і прогулянками. Увечері краще виключи активні ігри та перегляд телевізора й комп’ютера. Або хоча б вибирайте спокійні передачі та мультфільми. А краще почитайте щось спокійне і захопливе.
Уже зараз, щоб привчити дитину рано вставати, починайте будити її вранці. Подбайте про те, щоб ранок для дитини був добрим. Для цього розбудіть дитину ніжно: зробіть масаж, погладьте, дозвольте подивитися улюблений мультик.
Щоб до 1 вересня привчити дитину вставати рано, вже зараз починайте поступово зсувати графік дитини. І не намагайтеся швидко зламати дину, згодом режим налагодиться.