Якщо дитина не хоче робити уроки

Від батьків часто можна почути скарги відносно того, що дитина не хоче сідати за виконання домашніх завдань. Особливо часто це стосується учнів початкових класів, які весь час вимагають присутності батьків, відкладають виконання домашніх завдань на пізніше. Така поведінка дітей може обумовлюватись різними причинами.
Для початку батькам потрібно зрозуміти, як дитина почувається у школі, які стосунки з учителем, однокласниками. Часто наявність травмуючих стосунків є основою для неуспішності, небажання вчитися, розвитку неврозу. У цій ситуації може допомогти шкільний психолог, який спостерігає за дитиною і її поведінкою у школі.
Причиною відмови виконувати домашні завдання може бути і банальне нерозуміння певного предмету. Дитині важко зрозуміти, засвоїти певні поняття і тому вона обирає легший шлях – не робити те, що незрозуміле. У такому випадку потрібна допомога батьків – пояснення такими словами, щоб дитині матеріал став зрозумілим.
Часто виконання домашніх завдань стає цілим спектаклем, єдиною метою якого є привернути увагу батьків. Такі діти можуть розуміти задачу, бути успішними у школі, а вдома без тата і мами і слова не напишуть. Для того, щоб впоратись із цією проблемою, батькам потрібно давати дитині достатньо ласки, уваги, турботи поза ситуацією підготовки уроків.
Якщо ж причиною відмови робити уроки є лінь, потрібно попрацювати над вихованням відповідальності та волі. Дитині варто пояснити важливість навчання, дати можливість відчути наслідки невиконання домашніх завдань.
Якою б не була причина відмови виконувати домашні завдання, потрібно вирішувати цю проблему з любов’ю до дитини.