Як наші очікування вливають на життя

У нас у всіх є очікування – ми щось знаємо про світ, про закономірності і очікуємо, що так, як ми собі уявляємо, так і буде. Тому що так повинно бути.
Коли ви приходите у магазин, то чекаєте, що вас будуть обслуговувати з повагою, продадуть якісні продукти. У вас були певні очікування від чоловіка, коли ви створювали сім’ю, наприклад, що він буде підтримувати, заробляти, любити, допомагати і т.д. Ви сподіваєтесь, що діти будуть вдячні вам за те, що ви для них зробили.
Дуже часто за претензіями, конфліктами стоять певні очікування, що хтось буде робити те, що ми від нього хочемо. Тому усвідомлення очікувань важливе.
Спробуйте написати список своїх очікувань від рідних, а тепер подивіться на цей список. Від кого ви чекаєте найбільше? Чи є у списку нереалістичні очікування? Ви говорили колись про свої очікування іншим? Якщо говорили, то як – спокійно або з претензіями? А що оточуючі очікують від вас?
По цій темі анекдот. Через багато-багато років дружина дорікає чоловіка:
– Ти ні разу не приніс мені шоколадки!
– А я хіба знав, що тобі вона так потрібна?
Що можна робити, щоб очікування не руйнували відносини?
1. Розмовляйте з партнером про свої уявленнях про відносини і про те, чого ви чекаєте. Постарайся зрозуміти очікування, потреби твоїх близьких.
2. Пам’ятайте про те, що ваші близькі – вільні люди і можуть діяти так, як вважають за потрібне. Вони мають право не відповідати вашим очікуванням. Якість ваших відносин залежить від того наскільки ви вмієте це робити.
3. Перестаньте приймати на свій рахунок неможливість партнера відгукнутися на вашу потребу. Завжди важливо свої очікування звіряти з реальністю і можливостями іншої людини.
4. Концентруйтесь на собі, своїх справах і захопленнях. Вчіться задовольняти свої бажання самостійно, якщо ваш партнер в даний момент не може їх задовольнити.