Як попередити розвиток діабету: поради від міністра Супрун

Здоровий спосіб життя – це як універсальна “пігулка” від усіх хвороб, адже може продовжити тривалість життя на 2 роки та чудово діє як профілактика багатьох захворювань, зокрема, цукрового діабету.
За даними ВООЗ, захворюваність на діабет другого типу постійно зростає. Окрім генетики на розвиток діабету впливають гіподинамія, незбалансоване харчування та наявність надмірної ваги.
Та як свідчать результати тривалих досліджень, здоровий спосіб життя може допомогти попередити розвиток діабету і навіть сповільнити прогресування хвороби. Тож достатньо змінити раціон харчування та зайнятись фізичною діяльністю.
Під час експерименту учасників, які перебувають у зоні ризику розвитку діабету, поділили на 3 групи: перша дотримувалась змін раціону харчування та способу життя (мінімум 150 хвилин активності на тиждень), друга група приймала призначені ліки (метформін), а третя приймала плацебо.
Люди з першої групи через 3 роки зменшили ризики виникнення діабету на 58%, у другій ризик розвитку діабету знизився на 31%.
Що треба робити, щоб зменшити ризики виникнення діабету:
1. Зменшуйте споживання або взагалі відмовтесь від цукру та попередньо оброблених продуктів харчування, включно з обробленими зерновими продуктами (борошна вищого гатунку, білого рису); замініть їх на цільнозернові.
2. Збільшуйте споживання клітковини (овочів та фруктів, які не містять крохмалю). Вони повинні складати щонайменше половину щоденного раціону.
3. Бобові культури (сочевиця, боби, нут, горох) також містять багато клітковини та рослинного білка. Так ви «з’їсте» менше калорій, не набираючи надмірної ваги, і матимете менший ризик розвитку діабету.