6 лютого 2018 — Міжнародний день бармена
“Людина за барною стійкою” – так дослівно перекладається “бармен” з англійської мови. Бармен – це не спеціальність, поставлена на потік в навчальних закладах – це тонке мистецтво, якому в повному обсязі ніде не вчать. Тут важливо все – досвід, інтуїція, майстерність, манери і вміння бути тонким психологом.
На відміну від інших професій, у свій день бармени не відпочивають. Часто в барах та клубах в цей день влаштовують тематичні вечірки, дегустації, де самі бармени і змагаються.
Найпопулярніший міф про барменів – вони всі вживають алкоголь. Але це далеко не так. Багато представників цієї професії не вживають алкоголю взагалі, хоча це не заважає їм готувати випивку для інших.
Ця професія виникла у США. Наприкінці 19 ст. у світ вийшла перша книга, що містила інформацію про напої, рецепти коктейлів і професійний кодекс бармена. Автор — Джеррі Томас, який також значний період часу освоював саме цю професію.
До речі, цікаво й те, що до сьогодні до однієї думки не можуть прийти вчені щодо наголосу слова. Одні кажуть, що треба наголошувати першу частину, щоби акцент падав на бар, інші — на мен, оскільки цю частину вважають головнішою у слові. Саме через це в українські мові слово має два наголоси — ба́рме́н.
Зі святом вас, бармени!
6 лютого – іменини Ксенії (Оксани).
Що означає ім’я ОКСАНА?
Українська розмовна форма імені Ксенія. Приблизно походить від давньогрецького слова, що означає “ксеніа” – “гостинність”. Інші версії – “гостя”, “іноземка”.
З днем Оксани вітаємо,
Здоров’я міцного бажаємо.
Щоб щастям життя вирувало,
Все тільки приємне тобі дарувало.
9 лютого 2018 — Міжнародний день стоматолога
Щорічно, 9 лютого, вся світова громадськість відзначає професійне свято всіх тих, які роблять наші усмішки променистими – Міжнародний день стоматолога.
Як і у будь-якого свята, у цього теж є своя історія.
У цей день прийнято вшановувати пам’ять Святої Аполлонії. Аполлонія – дочка видного олександрійського чиновника, яка увірувала у Христа. На думку гонителів християнства, вона подавала поганий приклад співгромадянам, які повинні були дотримуватися багатобожжя і вірити в божественне походження імператора.
За переказами, за віру в Христа вона піддалася жорстоким тортурам язичників. Коли Аполлонія відмовилася відректися від своєї віри, їй вирвали всі зуби і стали погрожувати спаленням. У відповідь – жінка сама кинулася у вогонь. Сталося це 9 лютого 249 року.
Страждання і християнський подвиг Аполлонії породили легенду про те, що варто тільки вимовити її ім’я, помолитися їй – і зубний біль вщухне.
У лютому прекрасне свято відзначаємо,
Всіх стоматологів сердечно вітаємо,
Нехай щастить у всьому вам і завжди,
Щоб не знали ви горя і біди.
11 лютого – Міжнародний день жінок і дівчаток в науці
Цю дату вперше відзначають в світі з ініціативи Організації Об’єднаних Націй з 2016 року. День жінок і дівчаток в науці – Генеральна Асамблея прийняла резолюцію про науку, техніку і інновації в цілях розвитку, в якій визнавалося, що повноцінний і рівний доступ до сфери науки, техніки і інновацій для жінок будь-якого віку і їх участь в цій сфері є необхідною умовою забезпечення гендерної рівності і розширення прав і можливостей жінок.
12-18 лютого – Масниці (Масляна)
Масниці -одне з найстаріших свят слов’янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту.
Назва свята пов’язана з тим, що в тиждень перед Великим постом з раціону харчування виключалися м’ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана. У народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.
Смакуйте млинцями!
14 лютого 2018 — День святого Валентина (День закоханих)
День святого Валентина ще іменують Днем усіх закоханих. Свято неофіційне і не є вихідним, проте активно відзначається молоддю щорічно 14 лютого. День Валентина прийшов до нас з-за кордону і дуже скоро став одним з найпопулярніших молодіжних свят.
Щороку 14 лютого молоді люди, що мають пару, дарують своїм половинкам різноманітні подарунки:
• «валентинки» — символічні листівки у формі сердечок, які містять признання в коханні, найчастіше у віршованій формі;
• солодощі, виготовлені в тій же «серцевій» формі або які зображують фігурки Купідона — бога любові;
• м’які іграшки та сувеніри.
Очевидно, що головні символи свята повинні бути виконані в яскравих червоних і рожевих тонах — кольорах, що означають пристрасть і полум’я почуттів.
14 лютого 2018 — День комп’ютерника
Для пересічного обивателя, коли зачіпається тема роду занять його колег або знайомих, в поняття «комп’ютерник» може вкладатися все, що завгодно, лише б це хоч якось асоціювалося з комп’ютерною технікою. І в цьому є певний сенс …
Обчислювальна техніка, вельми корисні пристрої, перші прототипи яких відомі людству ще з незапам’ятних часів. Наприклад, у Давньому Вавилоні, ще 3 тис. років до нашої ери, були винайдені пристрої для полегшення підрахунків. Це була своєрідна лічильна дошка, яка застосовувалася для полегшення численних арифметичних обчислень.
Сучасний світ ступив куди далі, ніж наші давні родичі, розвиваючи механічні програмовані пристрої та обчислювальні машини, а з розвитком електричних технологій і зовсім став придумувати щось універсальне, більш швидке і досить надійне. Так, 15-го лютого 1946-го року американськими військовими інженерами була представлена перша універсальна електронна обчислювальна машина ЕНІАК, по суті вона відчинила двері в нові цифрові технології.
У чинному календарі, за даними проекту DilovaMova.com, є вже три дати, які поважаються фахівцями даного напрямку і деякі з них ще не цілком закріплені на офіційному або законодавчому рівні. День комп’ютерника і програміста, що відзначається на 256-й день року, який зазвичай випадає на першу половину вересня, швидше більш ідейне свято не байдужих до комп’ютерів і цифрових технологій людей, програмістів. День системного адміністратора впевнено закріпився на міжнародній арені з 1999-го року, а це свято, що відзначається 14-го лютого, скоріше більш історичний день, коли людство впевнено доторкнулося до витоків самого початку становлення і розвитку ери цифрових технологій. Невідомо, як буде в майбутньому. Можливо програмісти залишать за собою вересневе свято, а фахівці з «заліза» відзначатимуть своє професійне свято в лютому, як колись вирішили системні адміністратори, виділивши собі в календарі свою власну дату – 26-е липня. Однозначно можна констатувати одне – цифрові технології міцно увійшли в нашу сучасну дійсність і навряд чи покинуть нас у найближчій перспективі.
У День комп’ютерника ми приєднуємося до привітань на адресу всіх професіоналів комп’ютерної справи! Бажаємо Вам життя без особливих збоїв, надійної роботи всіх, ввірених Вашому відомству електронно-обчислювальних пристроїв! Бадьорого здоров’я і відмінного настрою! Зі святом Вас, Ваших рідних та близьких!
15 лютого 2018 — Стрітення Господнє
Велике православне свято Стрітення Господнє відзначають усі, без винятку, віруючі. Воно вважається особливим днем, в який колись відбулася дивовижна зустріч Старого і Нового Завіту.
Щиро вітаємо зі світлим святом Стрітення Господнього – святом, що прославляє Богоявлення на землі, звеличує Ісуса Христа та віддає честь Пречистій Діві Марії як Богоматері.
З давніх-давен день Стрітення Господнє вважалося днем першої зустрічі зими з весною, зустрічі холоду і тепла. У цей день наші предки оспівували та закликали весну, раділи прийдешньому відродженню природи.
Хай тепло любові, яке є у наших серцях сприятиме відродженню духовності, порозумінню, вірі у краще майбутнє. Сімейного добробуту, радісних усмішок, здоров’я, любові, миру і процвітання!
Нехай Стрітення Господнє стане символом оновлення нашого життя!
15 лютого 2018 — День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
Ця пам’ятна дата приурочена до роковин виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році.
Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента Кучми на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.
У цей скорботний день Україна вшановує своїх синів, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.
ВІЧНА ЇМ ПАМ’ЯТЬ!
15 лютого – Міжнародний день дітей, хворих на рак
Міжнародний день дітей, хворих на рак відзначається з 2003 року щорічно 15 лютого. Вже близько 40 країн світу під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів і за ініціативою Міжнародної конфедерації організацій батьків дітей, хворих на рак (ICCCPO) беруть участь у підтримку «Дня дітей, хворих на рак».
На даний момент навіть у деяких розвинених країнах світу, смертність дітей від раку вийшла на друге місце, поступившись лише смертності від нещасних випадків. При своєчасній діагностиці і правильному лікуванні, за твердженням медиків, можна було б досягти до 90% випадків видужування у хворих на рак дітей. Але навіть досвідченому педіатра часто буває важко виявити онкологічне захворювання у дитини, саме тому батькам необхідно бути дуже уважними до стану здоров’я та самопочуття своїх дітей. Пам’ятайте – чим раніше буде встановлено діагноз, тим сприятливіший прогноз що до лікування.
16 лютого – Китайський Новий рік
Чунь цзе – Свято Весни. Початок року Жовтого Земляного Собаки за східним календарем.
Отже, з Новим роком!
17 лютого – День спонтанного прояву доброти
День спонтанного прояву доброти – це міжнародне свято, яке прийнято святкувати усіма народами, в один день, а саме 17 лютого кожного року.
Не має значення, хто ви за національністю, в якій країні живете і які у вас релігійні погляди. В цей День доброти ви маєте право робити стільки добра, скільки захочете! Це тільки схвалюється і підтримується іншими людьми, адже суть цього свята в тому, щоб навчитися бути добрим, чуйним і безкорисливим до інших людей та їхніх проблем.
Залишатися добрим – це не слабкість, це велика сила, яка допомагає вижити, залишитися людиною і зберегти в собі найкращі і потрібні якості характеру.
Тільки вчинками і добрими справами можна довести, що ти добра, чуйна і хороша людина. Не просто так це свято є міжнародним і святкується всіма країнами і народами в один день, так ми повинні навчитися любити один одного, не дивлячись на походження, колір шкіри, місце проживання і континент! Метою даного свята є зміцнення дружби між народами, а також відродження в серцях людей найкращих і позитивних якостей душі і характеру!
Святкують це свято, як європейські країни, так і інші, в їх числі США, Австралія, Японія, Сінгапур, Великобританія, Таїланд і Канада.
Рішення відзначати це свято, було прийнято 13 листопада 1998 року в місті Токіо, де представники-ініціатори «руху доброти» від різних країн, запропонували святкувати цей день саме 17 лютого! Поступово до святкування цього чудово дня приєднувалося все більше і більше країн.
Девізом Дня спонтанного добра можна вважати слова великого американського класика:«Доброта – це якість, прояв якої ніколи не буває зайвим».
На жаль, не всі з наших людей здатні на безкорисливу допомогу іншому. Комусь заважає втома, хтось через справи не помічає того, що відбувається навколо, а інший просто байдуже проходить повз людини, яка потребує допомоги.
У День спонтанної доброти ініціатори цього світлого свята просять нас озирнутися навколо і почати помічати інших людей, які потребують нашої допомоги, підтримки, добрих слів і приємних вчинків.
Нехай ваші серця в цей день відкриються назустріч Світлу і Доброти, і протримаються в такому стані до наступного 17 лютого!
Тоді багатьом з нас стане набагато простіше жити, ви помітите в очах інших багато позитиву, доброзичливості та радості, адже це дуже важливо для нас самих. Кажуть, що людина щаслива, коли не тільки отримує, але і віддає. Це дійсно так, кожному з нас потрібно відчувати себе корисним і потрібним суспільству, друзям, родині, а не тільки собі! Так чому б не почати творити добро саме в День спонтанного прояву доброти?
17 лютого – День кота в Європі
Що б ми робили без цих котів?
Створений з ініціативи італійського журналіста Клауді Ангелетті, який працював в журналі Tuttogatto – World Cat Day, або відомий нам як День кота в Європі, відзначають з 1992 року – 17 лютого. Це звичайно ж не офіційне або державне, а скоріше народне і громадське свято. Вибір дня був пов’язаний з лютим місяцем саме тому, що цей період знаходився під знаком Водолія (знак зодіаку), який характеризується в італійській культурній традиції, як знак вільних і незалежних духів. Справа в тому, що за часів інквізиції, особливо кішок та котів чорного кольору, активно винищували, вважаючи їх помічниками злих сил, піднебесних духів злоби, що мешкають в повітрі.
Ідея Клауді, за даними проекту DilovaMova.com, знайшла відгук не тільки у активістів та захисників тварин, але сподобалася і більш широкої аудиторії, адже Італія є домом для більш ніж 2,5 мільйона бродячих кішок, з основними ареалами проживання у Римі, Турині, Неаполі та Мілані. На підтримку Дня кота в Італії стали організовуватися численні дискусії, конференції, в тому числі фото виставки, збори коштів, щоб допомогти бродячим котам та кішкам. Потім ідея стала поширюватися і по інших європейських країнах, включаючи Україну та Польщу.
Коти і кішки – дивовижно добрі і граціозні, мудрі та ласкаві тварини, дуже довірливі і уважні не тільки до самих себе, але і до нас, намагаються бути нав’язливими тільки по-доброму, наполегливо поважають свободу. І крок їм на зустріч, дозволяє всім нам ще раз нагадати про дуже важливі речі, які нами часто не беруться до уваги. Про те, що кожен з нас також може бути трішечки вільніший і розкутіший в своїй доброті, що ми цілком в силах допомогти тим, хто довірився нам, що життя може бути сповненим взаєморозуміння і затишку, теплоти та краси, що життя дуже прекрасна та чудова річ!
Поспішаємо привітати нас усіх з цим чудовим Днем.
З Днем кота!
19 лютого 2018 — День державного герба України
Державний Герб України — герб держави Україна, один із чотирьох її офіційних символів поряд з прапором, гімном і Конституцією. Складається з Малого і Великого гербів. Наразі використовується лише Малий, що був затверджений 19 лютого 1992 року. Великий герб України існує у вигляді законопроекту.
З найдавніших часів тризуб шанується як магічний знак, свого роду оберіг.
Його шанували як магічний знак свого роду, оберіг. Ставши Державним Гербом сучасної України, тризуб символізує спадкоємність традицій нашої території.
20 лютого 2018 — День Героїв Небесної Сотні
Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні – людей, які поклали на вівтар нашої Свободи і Гідності найдорожче, що вони мали, – власні життя!
Більшість із них – сильні, свідомі, освічені люди, представники різних професій, справжні патріоти своєї держави. Вийшовши на Майдан, вони прагнули справедливості, чесності та гідного життя.
Всіх їх об’єднала українська земля та бажання жити у вільній, незалежній країні. Вони гинули, та не здавались.
Ця дата назавжди закарбується у серцях українців нестерпним болем, що з року в рік нагадуватиме сумний 2014– ий рік.
Сьогодні ми прагнемо й надалі розбудовувати власну країну, яка, пройшовши крізь полум’я воєн та інші лихоліття, вибрала шлях єднання, миру, демократії.
Вшановуючи пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх загиблих героїв – захисників України, щиро бажаємо всім українцям сили духу, витримки і мужності в боротьбі за краще майбутнє своєї країни, своїх дітей і онуків.
Це наш обов’язок перед майбутніми поколіннями, перед пам’яттю загиблих співвітчизників.
Герої не вмирають!
21 лютого – Міжнародний день рідної мови
Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – МОВА.
Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.
21 лютого ми святкуємо Міжнародний день рідної мови. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.
Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: «…Як парость виноградної лози плекаймо мову…». Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!
21 лютого – Всесвітній день екскурсовода
Більшість людей обожнюють подорожувати. У сучасному світі це неможливо здійснити без розвинутої туристичної інфраструктури наріжними каменями якої є екскурсоводи та гіди.
Щорічно 21 лютого всі туристичні міста та регіони світу відзначають Всесвітній день екскурсовода (International Tourist Guide Day). Свято було започатковане в 1990 році та вперше відзначалося в Лондоні, який є одним з найбільших туристичних центрів світу. Ініціатором заснування події була Міжнародна федерація асоціацій екскурсоводів.
Більшість людей обожнюють подорожувати. Як чудово вирватися з пазурів щільного робочого графіку на тиждень-другий, а краще на місяць, та відвідати нову, досі незнайому країну чи місто. Дізнатися про місцеві традиції та культуру, відвідати історичні пам’ятки та покуштувати місцеву кухню. В сучасному світі все це неможливо здійснити без розвинутої туристичної інфраструктури наріжними каменями якої є екскурсоводи та гіди. Саме вони наділяють просте пересування в просторі туриста інтелектуальним сенсом заглиблюючи путівника в захоплюючі деталі колориту місцевості.
28 лютого – День працівників патрульно-постової служби України
В обов’язки працівників ППС України входить – підтримка правопорядку в громадських місцях, припинення протиправних дій, участь у розкритті злочинів та їх профілактика, а також підтримання зв’язку та взаємодія з населенням. Так само патрульно-постова служба здійснює нагляд за виконанням окремими громадянами і посадовими особами правил, що регулюють громадський порядок, з метою попередження і припинення правопорушень, притягнення правопорушників до відповідальності.
У цей прекрасний день ми бажаємо всім працівникам патрульно-постової служби успіхів у їх праці, здоров’я і звичайно ж простого людського щастя!
28 лютого — День штурманської служби авіації Збройних сил України
День штурманської служби авіації в Україні відзначається з 2008 року.
Мета цього свята – підтримати престиж штурманської служби авіації Збройних сил України.
28 лютого – Міжнародний день рідкісних захворювань
Цей день був затверджений за ініціативою європейської організації з вивчення рідкісних хвороб.
Мета цього Дня – привернути увагу громадськості до проблем людей, хворих на рідкісні захворювання, а також підвищити обізнаність про рідкісні хвороби та їх вплив на життя людей.
Незважаючи на різні симптоми та наслідки рідкісних захворювань, проблеми більшості хворих, у яких вони спостерігаються – схожі. Це недоступність правильної діагностики, запізнення з встановленням діагнозу, відсутність якісної інформації, а часто і наукових знань про захворювання, важкі умови соціалізації, відсутність якісної медичної допомоги та труднощі в отриманні лікування та догляду.
Приблизно 80% рідкісних захворювань мають генетичний характер. Загалом, за оцінками експертів, у світі налічується близько 5-7 тис небезпечних для життя рідкісних хвороб. Серед них зустрічаються вельми екзотичні недуги: синдром кабукі (в Європі зафіксовано близько 300 випадків), синдром Паллістера-Кілліана (в Європі – 30 випадків), прогресуюча кісткова гетероплазія, хвороба Німана-Піка, хвороба Гоше.
Однак, є й такі, що зустрічаються найчастіше: муковісцидоз, гемофілія, різні форми раку, мієлома, хвороба Альцгеймера, хвороба Гентінгтона та інші.