Свята в березні

1 березня, четвер
Всесвітній день імунітету
Щорічно 1 березня відзначається «Всесвітній день імунітету». Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року. Мета цього дня – залучення широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.
Початок весни – приємна і довгоочікувана пора року, коли природа навколо нас починає оживати, але не варто забувати про те, що наш імунітет напружено працював всю зиму, варто напередодні нового періоду не менш серйозних випробувань його підкріпити.
Пам’ятайте, сміх стимулює вироблення гормону радості серотоніну, який допомагає захищати організм від хвороб.
Важкі фізичні навантаження, особливо в ранкові години, знижують опірність організму до інфекцій, так як сповільнюють вироблення лімфоцитів, а надлишок рафінованого цукру пригнічує імунну систему, знижуючи активність антитіл, які борються з інфекціями.
Відомо, що в звичайному чаї міститься речовина L-теанин, яка в 5 разів підвищує опірність клітин імунної системи.

1 березня, четвер
Початок весни
Весна рухається по планеті зі швидкістю приблизно 50 кілометрів на добу. Це визначили, спостерігаючи за суцвіттями деяких рослин, а діти навесні ростуть швидше, ніж в інші пори року.
Початок весни – це завжди неперевершене диво… Повітря стане змінюватися, сонечко скоро стане по-справжньому приємним, не так як спекотним літом і вже ніяк не так, як холодною зимою. Весна іде. Вона не пройде повз вас. Вона обов’язково подарує вам щось приємне, тепле і рідне. Зустріне вас і ніколи не пропустить.
Цікаво, що в Південній півкулі весна триває з вересня по листопад, наприклад, весна в Австралії настає саме у вересні.
Зі святом вас!

1 березня, четвер
Всесвітній день цивільної оборони
Всесвітній день цивільної оборони відзначається з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб.
Вітаємо всіх працівників та ветеранів цивільного захисту із професійним святом – Днем працівників цивільного захисту. Міцного здоров’я Вам, творчої наснаги і мужності у Вашій нелегкій праці та великого людського щастя.
Нехай невичерпна енергія, високий професіоналізм, дбайливе ставлення до людей будуть постійними супутниками у Вашій діяльності.

3 березня, субота
Всесвітній день письменника
Всесвітній день письменника відзначається за рішенням 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, що відбувся 12-18 січня 1986 року. ПЕН-клуб був заснований у 1921 році.
Назва організації – абревіатура, утворена першими літерами англійських слів poets- поети, essayists – нарисовці, novelists – романісти (слід відзначити, що абревіатура в даному випадку співпадає зі словом pen – ручка в перекладі з англійської). Ідея її створення належить англійській письменниці Кетрін Емі Доусон-Скотт. Першим президентом ПЕН-клубу став Джон Ґолсуорсі. В 1923 році відбувся перший конгрес ПЕН-клубу в Лондоні, в той час ПЕН-центри були створені у 11 країнах світу. Сьогодні подібні центри діють в 130 країнах.
Це – міжнародне об’єднання письменників, яке, як зазначено в Хартії ПЕН-клубу, „виступає на захист принципів свободи інформації всередині кожної країни і між всіма країнами.
Вітаємо письменників!
Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях.
Хай Вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють та допомагають колеги, минають негаразди та непорозуміння.
Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення.

4 березня, неділя
Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення
У середньому діти проводять перед екраном від 2,5 до 3,5 годин на добу, а дитяча аудиторія становить близько 25% від числа всіх телеглядачів.
З найперших років існування телебачення і радіомовлення для дитячої аудиторії вчені і практики були єдині в думці, що цей процес має величезний виховнй і освітній потенціал.
До теми дитячого телебачення немає байдужих, тому що всі ми родом з дитинства. Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення – одне з найбільш світлих і добрих свят. Воно закликає не забувати про наших найулюбленіших маленьких телеглядачів і нагадує дорослим про те, що і вони колись були дітьми.

8 березня, четвер
Міжнародний жіночий день
Найвищі показники тесту IQ (в тестах на читання, швидкість сприйняття і асоціативне мислення) належать жінкам. Цікаво, що жінка краще бачить в темряві. Крім цього, у жінок набагато краще розвинений периферичний зір, і вони з легкістю сприймають побачене ними в цілому. Крім того, у жінок більше смакових рецепторів, ніж у чоловіків.
Цей святковий день, 8 березня, цілком присвячений найпрекраснішій половині нашого суспільства.
У цей день ми приєднуємося до привітань на адресу всіх наших жінок! Здоров’я Вам, миру і щастя! Зі святом 8-е березня, подарунків та гарного настрою!
Дорогі жінки, дівчата!
Наші рідні і красиві!
Кращого немає свята,
Аніж те, що прийшло нині!
Це для вас сніги розтали,
Це для вас прийшла весна.
Ви собою полонили
Наші душі і серця.
То ж лишайтесь завжди милі,
Ніжні, щирі, чарівні,
І розумні, і вродливі,
І веселі, і прості!

9 березня, п’ятниця
День народження Тараса Шевченка
В Україні — це чудова весняна пора, якій радіють і природа, і люди. Саме в ту березневу пору послав Всевишній нашому народові Генія і національного Пророка Тараса Шевченка. Господь Бог кожному народові дав якусь велетенську постать, котра була б його зорею, проявом його душі. У нашого народу такою постаттю є Т. Шевченко, якого величають Велетнем Духа, українським Мойсеєм, Пророком, Батьком, Кобзарем і багатьма іншими славетними іменами.
Напевно, немає українця, який, навчившись розмовляти і читати, не знав би імені Тараса Григоровича Шевченка. Є поети одного міста, одного краю, одного народу, проте пророчі слова Великого Кобзаря відомі всьому світові. За його заповітами живуть, за його заповітами виховують дітей.
Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича.. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.

9 березня, п’ятниця
Міжнародний день ді-джея (World DJ Day)
World DJ Day – це не тільки офіційне свято, але і важлива благодійна подія, яка відбувається від імені міжнародної клубної індустрії з 2002 року. Кожного року 9 березня в рамках Дня Ді-джея в усьому світі проходить благодійна акція на допомогу дитячим організаціям.
Ініціаторами акції виступають фонд World DJ Fund і організація Nordoff Robbins Music Therapy, яка використовує музику для лікування дітей та дорослих. Весь прибуток, отриманий ді-джеями, клубами, радіостанціями і рекорд лейб лами в цей день направляється в різні міжнародні дитячі фонди і заклади.
Вертушка, навушники й платівки,
Мікрофон, дівчата, хлопці вечірки –
Всесвітній день ді-джея – це суперкласс.
Ді-джеї вітаємо вас!

10 березня, субота
День землевпорядника України
Професійне свято – День землевпорядника – відзначається в Україні щорічно у другу суботу березня з 1999 року, коли таким чином Указом Президента № 1556/99 була підтримана ініціатива Державного комітету України з земельних ресурсів і Спілки землевпорядників України.
В Україні професія землевпорядника завжди користувалася повагою, тому що вона присвячена безцінному скарбу країни – її землі. Землевпорядники слідкують за тим, щоб земля використовувалась раціонально і ефективно.
Щиро вітаємо всіх, хто обрав своєю професією працю на рідній землі, хто турбується про її стан та родючість, про її сьогодення і майбутнє, з професійним святом!
Бажаємо нових творчих успіхів, щастя, міцного здоров’я, любові й пошани, успіхів у роботі, весняного настрою, добра й благополуччя вам і вашим родинам.

14 березня, середа
День українського добровольця
Хоч це свято і є новим для національного календаря України, проте явище, якому воно присвячено, споконвіку супроводжує дружній український народ. Яскрава національна риса, благословення і традиція українського народу – бути небайдужим до свого сьогодення та майбуття, до долі своїх дітей, честі і пам’яті своїх славних батьків.
“З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості”, – Верховна Рада України постановила – “Установити в Україні День українського добровольця, який відзначати щорічно 14 березня”.
З Днем українського добровольця!

14 березня, середа
Міжнародний день числа «Пі»
Якщо розрахувати довжину екватора Землі з використанням числа Пі з точністю до дев’ятого знака, помилка в розрахунках складе всього близько 6 мм. Тридцяти дев’яти знаків після коми в числі Пі досить для обчислення довжини кола, що оперізує відомі космічні об’єкти у Всесвіті, з похибкою не більшою, ніж радіус атома водню!
Число „Пі” – математична константа, яка виражає відношення довжини кола до довжині його діаметра.
14 березня людство, чи, щонайменше, його частина, небайдужа до математики, відзначає день числа „Пі”.
В американському написанні сьогоднішня дата виглядає як 3.14, звідси і пояснення, чому саме в цей день відзначається це свято. Можна було б святкувати його і 31 квітня (31.4), але… у квітні 30 днів.
Якщо бути точним, то вітати оточуючих з днем „пі” (тільки будьте обережні, багато хто може вас не так зрозуміти) потрібно сьогодні в 1:59, відповідності до цифр числа „пі”- 3,1415926… Але, якщо ви пропустили цей момент, не засмучуйтесь, можна скористатися „європейським” написанням часу і перенести урочистий момент на 15:92.

15 березня, четвер
Всесвітній день захисту прав споживачів
Відзначається в річницю виступу президента США Джона Ф. Кеннеді в Конгресі в 1961 році. У виступу були сформовані чотири головних права споживача: право на безпеку, право на інформацію, право на вибір і право бути почутим.
Пізніше до них додалися ще чотири: право на відшкодування збитків, право на споживацьку освіту, право на задоволення базових потреб і право на здорове оточуюче середовище. В 1983 році день15 березня був закріплений в міжнародному календарі святкових дат як Всесвітній день захисту прав споживачів.
Встановлення конституційних гарантій захисту прав споживача – одна з фундаментальних ознак сучасного демократичного суспільства.
Споживання високоякісної і безпечної продукції та надання послуг згідно зі стандартами і нормами ось основні вимоги споживачів.
Тож, бажаємо щоб права споживачів не порушувались і були захищені.
Зичимо всім добробуту, здоров’я та нових здобутків.

16 березня, п’ятниця
Міжнародний день сну
Сон нам життєво необхідний. Під час нормального і здорового сну в нашому організмі відбуваються унікальні відновні процеси, без яких нам ніяк не можна відчути бадьорість і компенсувати повноту наших сил. Ідея відзначати «День сну» існує давно. Європейські країни давно оцінили важливість і користь заходів, присвячених «Міжнародному дню сну.
Стара істина говорить, «сон – найкращі ліки», спокійний нічний сон є необхідною умовою для того, щоб імунний захист організму проявляв свої здібності самим найкращим чином.

18 березня, неділя
День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення
Звичайний папір розкладається за 2 роки. Консервні банки – за 10 років. Викинуті батарейки – років за 100. Пластикові пляшки – за 200, а алюмінієві банки – за 500 років, але найдовше “живе” скло. Щоб воно “зникло” самостійно, потрібно близько 1000 років. Спасибі нашим двірникам! Вони справляються з цими питаннями в той час, коли багато хто з нас ще солодко спить.
День комунальника − професійне свято, яке традиційно відзначається кожної третьої неділі березня. Цей святковий день присвячений усім працівникам житлово-комунальних господарств, які виконують вкрай необхідну справу – забезпечення життєдіяльності міст, надання різних послуг. Саме працівники цієї галузі роблять все можливе для того, щоб життя кожного було комфортним, зручним та безпечним.
Дякуємо Вам, трудівники галузі, за самовіддану, відповідальну та почесну працю на благо людей.
Бажаємо Вам і Вашим родинам доброго здоров’я, щастя, рясних матеріальних статків, наснаги, душевного тепла.

18 березня, неділя
День працівника податкової та митної справи України
Стратегічною метою податкової політики є створення в Україні стабільної податкової системи, яка б забезпечила достатній обсяг надходжень платежів до бюджетів усіх рівнів, ефективне функціонування економіки держави, справедливий підхід до оподаткування всіх категорій платників податків, а також створення умов для подальшої інтеграції України у світове співтовариство.
Щиро вітаємо працівників Державної податкової служби з професійним святом.
Від вашої енергії та наполегливості великою мірою залежить наповнення державної казни, вирішення тих важливих соціально-економічних завдань, які стоять сьогодні перед нашою країною.

18 березня, неділя
Міжнародний день планетаріїв
Уявіть: щодоби на Землю падає близько 200 тисяч метеоритів. Щорічно тонни міжпланетного пилу досягають Землі.
Людське око може бачити на ясному нічному небі всього лише до 5 тисяч зірок.
Сонцю потрібно 200 млн. років щоб облетіти навколо центру Галактики, а маса Сонця в 333 тис. раз більше маси Землі. Земля важить приблизно 600 трильйонів тонн і поки Сонце облітає центр Галактики, Земля крутиться навколо Сонця щорічно.
До речі, Земля – єдина планета Сонячної системи, названа не в честь якого-небудь язичницького божества. Усе це і багато іншого, більш детально, можна дізнатися в планетарії.
Мета проведення свята – знайомство суспільства з діяльністю планетаріїв і пропаганда астрономічних знань. Місто проведення – міські планетарії.
До свого професійного свята багато планетаріїв намагаються приурочити прем’єри нових програм, організувати зустрічі з цікавими людьми, різноманітні конкурси і вікторини.
Дата святкування випадає на найближчу неділю до дня весняного рівнодення.
В 2018 році Міжнародний день планетаріїв припадає на 18 березня.

20 березня, вівторок
Всесвітній день Землі
Наша планета Земля – наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас досталь можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя і її форм на такому, здавалося б обмеженому просторі у всесвіті. А адже вона така одна у всьому Всесвіті.
Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Добра воля і добрий дух в силах зупинити всякий наш помилковий напрямок і не будемо забувати про це. Будемо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя! З Днем Землі!

20 березня, вівторок
День весняного рівнодення
Якщо стати на лінії екватора в день рівнодення, можна побачити сонце прямо над головою.
Тільки двічі на рік Сонце сходить точно на сході і заходить точно на заході. Це явище спостерігається в дні весняного і осіннього рівнодення. У день рівнодення центр Сонця можна спостерігати рівно 12 годин.
Важливою віхою зміни сезонів є день весняного рівнодення, астрономічний початок весни. Як відомо, навесні день збільшується, а ніч скорочується. І 20-21 березня наступає момент, коли тривалість дня і тривалість ночі стають рівними. Такий день називається днем весняного рівнодення.
Настання весни наші пращури вважали святом, з великим нетерпінням очікували її приходу (як і ми зараз!) і однаково урочисто відзначали його в різних частинах Європи та Азії.
Давайте порадіємо приходу весни і посміхнемося сонечку.

20 березня, вівторок
Міжнародний день щастя
Чим старше ви стаєте, тим більш, просто зобов’язані бути щасливішим! Щасливі люди живуть довше. Для того, щоб бути щасливим, дуже важливі релігія і спорт. Доведено, що вони постачають нас порціями щастя – маленькими, але зате регулярними. Танець, наприклад, також могутня річ, він теж здатний приносити щастя.
Якщо Ви навіть будете посміхатися, нехай на самоті і зовсім без причини, то м’язи подадуть сигнали в мозок, і Вам дійсно буде радісно.
Кофеїн в розумних дозах не тільки підвищує уважність, він також може поліпшувати настрій. Щастя – річ суб’єктивна. Те, що одного радує, в іншого може викликати зовсім іншу реакцію. Але все ж прослуховування сумної музики, схоже, у багатьох людей по всьому світу піднімає рівень щастя.
Ми щиро бажаємо всім і кожному бути щасливим! Нагадуємо, що навчитися радіти малому не так важко і під силу кожному з нас. Щастя і радість – це брати близнюки. Задовольняючись малим набагато легше отримати більше! Будьте щасливі, зі святом!

21 березня, середа
Міжнародний день лісів
Наша планета являє собою єдиний організм, в якому, як і в людському організмі, абсолютно немає нічого зайвого, і кожен його елемент важливий, гармонійно підтримує і наповнює життям, і своїм неповторним різноманіттям все навколо. Ліси на нашій Землі займають цілу третину всієї суші нашої планети. Виконуючи життєво важливі екосистемні функції вони також є і будинком, і джерелом засобів до існування для безлічі людей. За даними сучасної статистики, у світі налічується понад 1,6 млрд. людей, які безпосередньо залежать від здорового стану лісів, до їх числа входять близько 2-х тис. корінних народів і народностей, невід’ємно з’вязавших свій побут, культуру і світосприйняття з унікальними багатствами лісу.
Бережімо ліси – зелені легені планети!

21 березня, середа
Міжнародний день людини з синдромом Дауна
Імовірність народження дитини з синдромом Дауна збільшується з віком матері і в меншій мірі, але все-таки залежить і від віку батька. Один з факторів ризику також близькоспоріднені шлюби. Але все ж…
Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждає від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.
Свою інтелектуальну відсталість люди з синдромом Дауна компенсують своєю приголомшливою душевністю, відкритістю і наївністю. Вони дуже добродушні, життєрадісні і позитивні люди, самі охоче прагнуть до спілкування. Чим більше вони спілкуються зі звичайними однолітками в дитячих садах або школах, на майданчиках і в спортивних секціях, тим менш помітно відставання в розвитку, краще психічний і фізичний розвиток таких дітей.
Діти з синдромом Дауна обдаровані не менш, ніж звичайні діти. Багато хто має художній талант, музичні (в тому числі танцювальні та співочі) і артистичні здібності, схильні до поезії, успішні в спорті.

21 березня, середа
Міжнародний день лялькаря
Театр ляльок – це справжній Всесвіт, який зачаровує своєю загадковістю і разом з тим дарує можливість у будь-якому віці поринути у безтурботний світ дитинства, торкнутися найніжніших струн душі.
Завдяки таланту і творчій майстерності лялькарів кожна зустріч з живою казкою перетворюється для юних прихильників театру на чарівну пригоду, яка дарує радість і наповнює життя яскравими й фантастичними переживаннями, вводить до прекрасного світу театрального мистецтва, допомагає стати на шлях добра і справедливості, формує поняття про справжні людські цінності.
Вітаємо зі святом працівників театру ляльок, а також прихильників мистецтва граючої ляльки! Зичимо невичерпного творчого натхнення, високих досягнень, яскравих театральних подій: прем’єр, гастролей, цікавих зустрічей! Нехай кожен Ваш день буде світлим і сонячним, зігрітим теплом глядацьких сердець!

22 березня, четвер
Всесвітній день водних ресурсів
Вода є найпростішою і звичною речовиною на планеті. В даний час 70% території нашої планети покриті водою. При цьому пити можна тільки 1% цієї води.
Вода дуже корисна, наприклад, вона допомагає знизити ймовірність серцевого нападу. Під час досліджень вчені з’ясували, що ті люди, які п’ють близько шести склянок води в день, менше схильні до ризику серцевого удару на відміну від тих, хто п’є всього дві склянки.
За висновками експертів ООН, більше 20 % населення Землі, а це майже 1 млрд. 500 млн. осіб, страждають від нестачі води, придатної для пиття та зрошування посівів.
Здоров’я генофонду будь-якої нації залежить від екології, зокрема водних ресурсів як ключового фактору, тож наше завдання — зберегти чисту воду для наступних поколінь.

22 березня, четвер
День таксиста
Міжнародне професійне свято працівників численних таксомоторних парків і приватних таксі, всіх славних водіїв таксистів, щорічно відзначається 22-го березня. Саме в цей день, в далекому 1907-му році на вулиці столиці Великобританії Лондона, вийшли на обслуговування з індивідуального перевезення пасажирів перші автомобілі, обладнані спеціальними лічильниками, відомими нам зараз як таксометри. Водії спочатку охрестили ці корисні пристрої «таксіметрамі», від французького слова «такс», що означало «плата», і грецького слова «метрон» – «вимір». Прилад був зручний, дозволяв підраховувати справедливу винагороду за надані послуги і відразу був позитивно оцінений більшістю перевізників. Новинка не залишилася без уваги і у пасажирів. Спостерігаючи ставлення водіїв до цієї новації, вони моментально придумали їм відповідну назву. Так з’явилося визначення – таксист.
Праця таксиста не досить вдячне і безпечне заняття. Щоб займатися цим, мало просто вміти керувати транспортним засобом і добре знати можливі маршрути проходження. Потрібно бути і психологом, і механіком, знаходити по можливості швидкі та ефективні рішення в найрізноманітніших незвичних ситуаціях. Саме з цього таксисти – це особливий народ. Вони знають що таке солідарність і взаємодопомога не з чуток. Вони готові і вдень і вночі, в будь-яку погоду доставити свого клієнта з пункту «А» в пункт «Б». Зробити так, щоб цей шлях був максимально комфортний і безпечний.
У їхнє професійне свято ми приєднуємося до привітань на їх адресу і бажаємо всім таксистам гарної дороги, хороших клієнтів і надійної роботи їх залізних коней! Зі святом Вас, дорогі таксисти!

24 березня, субота
Всесвітній день боротьби з туберкульозом
Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз
Біля однієї третини населення світу інфіковано бактерією туберкульозу (ТБ). Хвороба розвивається лише у невеликої частки інфікованих людей. Підвищеного ризику розвитку туберкульозу піддаються люди з ослабленою імунною системою. Імовірність розвитку активного туберкульозу у людини з ВІЛ приблизно в 26-31 разів вище.
Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу.
Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз відзначається щорічно 24 березня згідно Указу Президента України № 290/2002 від 22 березня 2002 року. Нагадаємо, що за даними ВООЗ близько однієї третини населення світу інфіковано бактерією, що викликає туберкульоз. Хвороба розвивається лише у невеликої частини інфікованих людей. Підвищений ризик розвитку туберкульозу у людей з ослабленою імунною системою. Імовірність розвитку активного туберкульозу приблизно в 26-31 разів вище у людини з ВІЛ.
Тож на державному рівні були прийняті програми боротьби з цією хворобою. Відтак закладам та установам, які причетні до їх виконання, необхідно вжити всіх заходів для досягнення визначеної мети. Адже подолання туберкульозу – завдання державне.

24 березня, субота
День фтизіатра
Фтизіатрія – розділ клінічної медицини, що вивчає причини виникнення, закономірності поширення і механізми розвитку туберкульозу, викликані їм патологічні процеси в організмі людини і методи його профілактики, діагностики та лікування.
Туберкульоз – одне з найдавніших і небезпечних захворювань, що зустрічаються у людини, якщо судити про значимість цього захворювання за кількістю його жертв, то туберкульоз перевершує віспу і чуму.
Дата проведення професійного свята лікарів-фтизіатрів вибрана не випадково, саме 24 березня 1882 Роберт Кох зумів виділити бактерію, що викликає туберкульоз.
Ми приєднуємося до численних привітань на адресу наших лікарів-фтизіатрів і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у їх життєво необхідному працю, теплого затишку для їхніх домашніх вогнищ!

24 березня, субота
Година Землі
Людина – істота розумна. Звернувши увагу на актуальну проблему, ми намагаємося її вирішити або принаймні згладити її наслідки. І організація WWF «Всесвітній фонд природи». спільно з австралійським виданням «The Sydney Morning Herald» наприкінці березня 2007-го року провела цікаву і показову екологічну акцію: близько 2100 фірм і компаній австралійського міста Сідней, а також понад 2,2 млн. його жителів вимкнули освітлення на одну годину. За цей час енергоспоживання міста було скорочено більше ніж на 10%, що в свою чергу сприяло і скороченню викидів вуглекислого газу в атмосферу. За підрахунками фахівців, ефект від акції був такий, що на той час нібито в місті на дорогах на 48 тисяч автомобілів стало менше. Цю акцію назвали «Година Землі». Ідея була хороша і прийняла щорічний характер, поширилася і стала популярна в багатьох країнах світу:
одного березневого дня з 20:30 по 21:30, для кожного регіону за місцевим часом.
У 2018 році Година Землі припадає на 24 березня.
Приєднаємося ж до акції.

24 березня, субота
Міжнародний день права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв
“… І пізнаєте істину, і істина зробить вас вільними. ” (Євангеліє від Іоанна 8:32).
Що можна додати до цих Святих слів ?
Появі цього Дня в міжнародному календарі ми у великій мірі зобов’язані небайдужості таких людей, як Оскар Арнульфо Ромеро-і-Гальдамес, християнський священнослужитель, Сьюдад-Барріос, Сан-Сальвадор. Він народився 15-го серпня 1917-го року, а покинув наш світ 24-го березня 1980-го року. Він був убитий пострілом з гвинтівки під час вчинення звичайного богослужіння в каплиці лікарні «Божественного провидіння». Вбивство сталося через день після однієї з його проповідей, в якій він з надією закликав сальвадорських солдатів, звернувшись до них як до богобоязливих християн, припинити безглузде насильство і нічим не виправдані порушення прав людини.
Багатовікові християнські принципи толерантності та терпимості, які відомі сучасному суспільству як загальновизнані права людини, у більшості вже не викликають сумнівів. Вони бажані і очікувані. До їх утвердження прагнуть і їх дотримання сподіваються, адже всі розуміють, що їх життя повинно мати перспективу інакше воно може втратити всякий сенс.

25 березня, неділя
День служби безпеки України
25 березня 1992 року Верховна Рада України прийняла закон „Про службу безпеки України”. Цей день з 2001 року згідно з Указом президента № 193/2001 відзначається як День служби безпеки України (СБУ).
Головними напрямками діяльності нової української спецслужби є розвідка і контррозвідка.
Служба безпеки України здійснює велику роботу у боротьбі з тероризмом і наркобізнесом, нелегальною міграцією. Для успішного проведення таких операції налагоджені контакти з Інтерполом, закордонними правоохоронними органами.
Служба безпеки докладає всіх зусиль для того, щоб держава впевнено почувала себе у європейському і світовому домі.
Робить все, щоб забезпечити громадянський мир і злагоду в Україні.
Сердечно вітаємо співробітників Служби безпеки України!
Сподіваємось, що у своїй діяльності ви завжди керуватиметеся патріотизмом, професіоналізмом, високою відповідальністю за долю кожної людини, за сьогодення і майбутнє України. Бажаємо вам успіхів у служінні нашій державі й народу, творчої наснаги та міцного здоров’я, і щоб результати її роботи відповідали сподіванням співвітчизників.

25 березня, неділя
Перехід на літній час
Два рази на рік стрілки годинників переводяться на годину в більш ніж 100 країнах світу. В останню неділю березня – на годину вперед, а в останню неділю жовтня – на годину назад. Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного.
В 2018 році Перехід на літній час припадає на 25 березня.

26 березня, понеділок
День Національної гвардії України
Сучасна Національна гвардія України – підрозділ, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України та має правоохороні функції, була створена 12-го березня 2014-го року Законом України «Про Національну гвардію України». До її складу увійшли внутрішні війська України, добровольці і патріоти, що стали на захист народу і державності України в один з найважчих моментів у новітній історії країни, посягань на її цілісність і суверинітет.
У цей День ми вітаємо гвардійців і їх родини! Бажаємо їм Божого благословення, високого професіоналізму, здоров’я і стійкості!
Ми відзначаємо цей день зі скорботою за тих, хто віддав своє життя за незалежність України, і з гордістю за тих, хто нині боронить її на Сході України.
Без сумніву ви здобули повагу та вдячність усього українського народу та визнання міжнародної спільноти, стали учасниками доленосних для України подій, гідно витримуючи усі випробування.
Глибоко шануємо тих, хто зустрічає цей день на передовій. Висловлюємо вдячність ветеранам, волонтерам, членам сімей військовослужбовців за витримку та підтримку!
Сердечно зичимо усім вам і вашим родинам міцного здоров’я, стабільності та миру. Хай любов до рідної землі та людська вдячність надають вам наснаги у нелегкій і відповідальній справі служіння українському народу.

27 березня, вівторок
День нефролога
Нефролог – лікар-терапевт, який спеціалізується на проблемах нирок. У його компетенцію входить лікування таких хвороб, як гломерулонефрит, пієлонефрит, сечокам’яна хвороба, полікістоз нирок, ниркова недостатність. Саме цей фахівець спостерігає пацієнтів після пересадки нирок.
У цей день ми приєднуємося до привітань на адресу наших лікарів-нефрологів і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у праці та багато-багато щастя на особистому фронті!

27 березня, вівторок
Міжнародний день театру
Міжнародний день театру був встановлений у 1961 році IX конгрессом Міжнародного інституту театру (МІТ).
Діяльність організації, згідно з її уставом, повинна бути спрямована на „укріплення миру і дружби між народами, на розширення творчого співробітництва всіх діячів світу”.
Любі наші актори і працівники театрів!
Вітають вас скрізь: на роботі, в родині,
Щоб радісний настрій у серці не згас,
Все світле,та гарне, що треба людині,
Нехай неодмінно приходить до Вас!
Хай щастя приходить і ллється рікою,
Достаток нехай не мина стороною,
Хай доля дарує Вам довгі літа,
А в серці завжди хай живе доброта.
Це не просто професійне свято митців сцени, це свя