Сімейний бюджет: поради психолога

Розподіл грошей у родині часто стає причиною непорозумінь. Тому сьогодні кілька слів про те, що потрібно пам’ятати при формуванні сімейного бюджету.
Найчастіше зустрічаються три варіанти сімейних бюджетів: подружжя має спільну «касу»; сімейні витрати оплачуються із спільних грошей, а залишок залишається у кожного свій; кожен має свої гроші. Складно сказати, який із варіантів найкращий. Головне – щоб це влаштовувало подружжя і не викликало додаткових непорозумінь.
У сімейному бюджеті найважливіше не рівень доходів, а уміння їх правильно розподіляти. І робити це потрібно так, щоб обговорення не перетворювалось у сварку.
Обговоріть ваші погляди на ведення сімейного бюджету: хто, як і скільки повинен заробляти; на що, коли і скільки витрачати; що робити у непередбачуваних ситуаціях. Поділіться своїми бажаннями, висловіть своє бачення і вислухайте партнера. Постарайтесь знайти компроміс у спірних питаннях.
Навчіться не робити необдумані покупки. Для багатьох людей саме непередбачувані покупки («не змогла втриматись і купила») є основним затратним пунктом сімейного бюджету.
Якщо фінансів зовсім мало, навчіться чітко записувати всі доходи і витрати, планувати покупки і не відступатись від плану. Аналіз і планування допоможуть вам знайти «слабкі» місця у бюджеті, уникати помилок і при обмежених фінансах бути господарем ситуації.
Пам’ятайте, що планування сімейного бюджету – один із аспектів життя сім’ї і не робіть зі грошей (чи їх відсутності) трагедію всього життя.