Психологія грошей: діти і гроші

Дитині розповідати про гроші можна тоді, коли вона вже може сказати «Купи» і розуміє що купляємо ми за гроші. Ваші слова про гроші не повинні бути занадто категоричними (наприклад, «Я для тебе ніяких грошей не пожалію», «На твої дурники я і копійки не потрачу», «Ми бідні, грошей щоб купувати у нас немає»). Для початку дитині варто просто розповісти для чого потрібні гроші, де вони беруться і що за них можна купити.
Для діток після 6 років доречно давати кишенькові гроші, якими вони можуть розпоряджатись на свій розсуд. І нести відповідальність за марнотратство. Важливо, щоб це була визначена сума, яка не змінюється від гарних оцінок чи проступків. Батьки можуть цікавитись, на що витрачені гроші, але не контролювати ці витрати, даючи дитині свободу право вибору.
Часто батьки використовують гроші як стимул навчатися, допомагати по дому. Але з часом така мотивація може мати негативні наслідки – відмову вчитися без грошей (уже більших, ніж на початку), у дорослому житті очікування, що тобі за все мають платити.
Батьки підлітків часто чують від дітей, що ті хочуть підзаробити на канікулах. Таке бажання дивує батьків, де в родині діти забезпечені і немає потреби у додаткових грошах. Але бажання знайти підробіток – це не просто отримати свої гроші, а й можливість побути дорослим, спробувати щось нове. Тому підтримайте дитину, допоможіть знайти їй варіанти роботи і обрати кращий. І не претендуйте на гроші, які заробить підліток.
Питань щодо грошей ще може бути дуже багато. Окремі питання щодо фінансів ми будемо обговорювати з дітьми на заняттях Літньої Школи Успіху у липні 2016 року. Запрошую взяти участь дітей 6-17 років. Деталі та запис по телефону.