Кому потрібна мама?

Минулі вихідні ми святкували День матері. Сподіваюсь, мами не забули про своє свято. А тепер питання по темі статті: «Кому мама не потрібна?». Відповідаємо: « Мама потрібна всім!». Від мами потрібно все і завжди! Але інколи мама запитує себе: «Навіщо я потрібна – прибирати і годувати? А якщо я це не зроблю, то кому я потрібна?»
Такі роздуми можуть привести до не дуже приємних наслідків (апатія, депресія, втрата сенсу, самотність…). Щоб цього не сталося, спробуємо розібратися з тим, хто така мама і кому вона потрібна.
Почнемо здалеку. Візьміть ручку і папір і запишіть у стовпчик мінімум 10 іменників, які підходять після слова «Я». Наприклад, мама, дружина, колега…
Як вам такий список? Можете дописати ще, якщо щось пропустили. Цей список – наші ролі, які ми виконуємо в житті. Спочатку ми діти своїх батьків, сестри, подруги. В окремі періоди життя ми, в першу чергу, студенти, які навчаються і це стає основною діяльністю. З часом ми стаємо дружинами, невістками. І мамами.
Деякі ролі залишаються з нами все життя (донька, сестра), а деякі – тимчасові (школярка, студентка). Але все одно, на сьогодні ми активно виконуємо певну кількість ролей, між якими потрібно ділити себе і своє життя.
Отже, ви маєте список своїх ролей, своїх різних аспектів життя. Ви маєте багато встигати, приділяти увагу багатьом людям, допомагати, вирішувати проблеми і радіти успіхам.
Але є одна людина, про яку ви маєте дбати в першу чергу. І це не дитина. Думаю ви здогадались до чого я веду. Для кожної мами в першу чергу найважливіше турбуватись про себе. Ви не згодні? Давайте подумаємо.
Чому мама повинна дбати про себе? Тому, що: дитині потрібна здорова щаслива мама; чоловікові потрібна красива задоволена жінка; батькам потрібна любляча турботлива донька; керівнику потрібна працездатна активна колега… І так до безкінечності.
А де взяти на це сили? Як бути білою і пухнастою, коли так багато всього потрібно? Відповідь проста – цінувати себе і турбуватись про себе. Тільки так мама зможе виконати всі ролі, дати всім любов і турботу, встигнути максимум. Мама, яка пам’ятає про себе, може дати своїм близьким більше, ніж та, яка ставить себе на останнє місце.
Питаємо ще раз – «Кому потрібна мама?». Відповідь – «У першу чергу собі!».
Турбуйтесь про себе!