Діти і розлучення

На жаль, сьогодні розлучення – не рідкість. І як би батьки не старались, діти все одно переживають. Тому сьогодні кілька слів про те, що відбувається з дитиною і що з цим робити.
Перш за все дитину потрібно звільнити від почуття провини. Дитина може вважати, що батьки розлучаються через те, що вона погано себе поводила. Потрібно пояснити дитині причини розлучення (наприклад, тато і мама посварились, не можуть жити разом) і сказати про те, що вони і далі люблять дину так само сильно, хоч і будуть окремо жити. Можна привести приклад із знайомих сімей, де після розлучення складаються добрі стосунки.
Після перших днів, тижнів у дитини з’являється багато негативних емоцій. Це може бути страх, злість, образа, гнів, печаль. Що б дитина не відчувала, важливо дати їй можливість висловити ці почуття, переживання. Можна просто вислухати, постаратись зрозуміти дитину і її почуття. Можна комусь з рідних, кому дитина довіряє, доручити цю розмову. Або ж звернутись до психолога. Усвідомлення та вираження негативних емоцій – один з важливих моментів у боротьбі зі стресом при розлученні.
Дитині надзвичайно важлива підтримка. У період розлучення і після нього – особливо. Розмови, спільні справи, ігри, мрії – це все показує дитині, що життя не закінчується, що біля неї є люди, які її люблять. Виділяєте час для того, щоб просто побути з дитино, навіть помовчати, обійняти і сказати теплі слова.
Багато дітей після розлучення батьків стають схожі на їжачків – колючі і непідступні. Можуть виглядати байдужими або злими. Але однозначно їм потрібна любов і турбота – тоді буде сила справитись з усіма труднощами.