5 травня Всесвітній день акушерки

Помічники лікарів, – так називають акушерок у пологових будинках, відзначають своє професійне свято, Всесвітній день акушерки, 5 травня. Праця цієї категорії медиків незамінна; за великим рахунком, саме акушерки допомагають малюкам з’являтися на світ.
Основні функції акушерки багатогранні і включають надання першої акушерсько-гінекологічної допомоги та підготовку інструментарію для проведення прийому лікаря-гінеколога, і допомогу лікарю при огляді жінки, і взяття мазків на гістологічні, бактеріологічні види досліджень та виписку на проведення аналізів з консультацією фахівців, і проведення патронажу породіль та вагітних, і проведення диспансеризації хворих, ведення документації по їх диспансеризації, психологічну підготовку вагітної до пологів, при необхідності ведення педіатричної роботи, а також усім відоме надання допомоги акушер-гінекологу у веденні пологів.
У професійне свято акушерки, День акушерки, ми приєднуємося до численних привітань на адресу наших незамінних акушерок і бажаємо їм міцного здоров’я, трудових успіхів і надійного родинного щастя. Зі святом Вас, дорогі акушерки!