5 травня День міста Львів

Львів – один з найпопулярніших туристичних напрямків в Україні. Львів – прекрасне і дуже багатогранне місто. Саме тому вихідні у Львові дійсно можуть стати вікендом мрії! Як провести вихідні у Львові? У місті Лева так багато всього, що ви точно захочете провести тут якомога більше часу. До Львова потрібно їхати щонайменше на 2-3 дні, але навіть за цей час ви побачите далеко не все. Тут варто бувати знову і знову, в різні пори року; відвідувати численні фестивалі, свята і ярмарки. Кожного разу поїздка до Львова буде відкривати вам нові цікаві місця і пам’ятки.
Найкраща шоколадна майстерня Львова
Від такого різноманіття шоколадних виробів можна розгубитись. І все це чародійство стається просто перед вами. Зазирніть у майстерню шоколаду, та пильнуйте, не залиште там усі кошти. Ріки білого, молочного, чорного, як ніч, шоколаду, розкішне фондю, шоколадні трюфелі, різноманітні помадки та глазурі, та ще багато-багато чого готова вам відкрити Майстерня шоколаду.
“Під синьою пляшкою” – найдавніша кав’ярня у Львові
Для любителів блукати закапелками середмістя справжньою знахідкою стане кав’ярня Під синьою пляшкою, що увібрала в себе дух Австро-Угорщини. Затишок і чудова музика готові прийняти обраних мандрівників, а тематична кухня наситить найбільш вибагливого клієнта.
Неординарна кав’ярня “Золотий Дукат”
Коли неподалік Площі Ринок, у пошуках кав’ярні для відпочинку, мимохідь заскочите в Золотий Дукат, щось неодмінно спонукає Вас залишитись тут. Що це буде: суміш запахів цілющих трав і кави чи вигадливий інтер’єр з прихованими несподіванками в нішах – невідомо, однак ви зостанетесь тут, а потім ще захочете повернутись неодноразово.
Львівська Копальня кави
Вирощування, обсмажування, фасування кави – це в минулому. Майбутнє виробництва кави – за передовими технологіями, що апробуються в шахтах під Площею Ринок. І коли ви почуєте словосполучення справжня львівська кава, розумійте, її добули вахтовим способом в Копальні кави.
Архикатедральний собор Св. Юра
До повернення у Київ греко-католицької резиденції собор святого Юра (збудований у 18-му ст.) був головною митрополичою спорудою конфесії. Вишукана церква в стилі бароко на пагорбі є безперечною окрасою міста.
Центральна площа Львова
Під час екскурсії центром Львова можна зустріти усіх: від безпритульного, що продає журнали, до мера, який сидить у кав’ярні поруч. Посмішки, дитячі вигуки захоплення, веселий подзвін трамваю,- все це абсорбувала Площа Ринок – центральний вузол історичної частини Львова.
Міська ратуша
Крім історичної та адміністративної цінності, міська ратуша виконує ще ряд інших функцій. Це годинник, оглядовий майданчик, а ще у її внутрішньому дворі проводяться фестивалі.
Древньогрецькі скульптури на Площі Ринок
Раніше на місці восьмигранних чаш фонтанів, прикрашених древньогрецькими кам’яними скульптурами, стояли криниці, в яких перекупки освіжали городину перед продажем, а купці напували коней.
Чорна кам’яниця
У Львові кам’яниці називали іменами власників або в честь знаменних подій, пов’язаних з ними. Чорна кам’яниця (1577 р.) змінювала часто і назву, і власників: Київська (Андрій з Києва), Лоренцовича, Анчевських. Але остаточна назва будівлі закріпилася через почорнілі від свинцевих білил стіни.
Найвище місце Львова – Високий замок
Найвища романтична точка Львова, улюблене місце закоханих. Підніміться звивистими стежинами на вершечок насипу в честь Люблінської унії, і подаруйте Вашій половинці місто Лева.
Личаківський цвинтар
Коли у 1786-му році відкрився ще тоді новий Личаківський цвинтар, це викликало неприйняття міщан, адже усі звикли ховати рідних навколо церков; та епідеміологічна ситуація в місті була катастрофічною, і Личаківське кладовище мало завадити поширенню холери і чуми. Архієпископам доводилося своїм прикладом заохочувати городян, заповідаючи себе поховати там.
Оперний театр
Від часу відкриття у 1900 році Великий міський театр зачинявся не раз. Уперше в 1934 році – через фінансову скруту, вдруге – у кінці 70-х років на реставрацію. Але завжди це місце було потужним коловоротом суспільно-мистецького життя міста.
Львівський Будинок вчених
Казино Герхарда мало безліч титулів, від Національного до Шляхетного. Тут відпочивали львівські можновладці, промисловці. Тепер це Будинок вчених, що закріплений за Міністерством освіти. Пишні зали дуже приваблюють весільних фотографів, туристів. Також тут проводять звані вечори і бали.
Унікальний міський Палац Потоцьких
Збудований палац за проектом французького архітектора для вельможних Потоцьких 1889 року. Та сам граф-батько Альфред ІІ Юзеф не дожив до його відкриття, тому його дружині й старшому синові Романові довелося самим завершувати будівництво перлини Львова.
Львівський міський Арсенал
У добу середньовіччя тут пролягала оборонна міська межа. Підвали використовувались як в’язниця, а поруч, за стінами з боку міста, у сусідньому будинку мешкав кат. Кат ходив до арсеналу на роботу. Зараз тут в просторих залах можна оглянути холодну і вогнепальну зброю світу. Підвали зайняли численні продавці смачної їжі.
Тематичні ресторани міста
Мережа ресторацій Lokal вивела Львів на інший, вищий рівень туристичної привабливості серед туристів як українських, так і зарубіжних. Розголос про вже легендарну “Криївку” чутно по всій країні. “Масонська ложа” і “Під Золотою Розою” славляться оригінальною ціновою політикою та атмосферністю. Ресторан “М’яса та справедливості” відомий гарною кухнею. Гамірною, клубною атмосферою славиться “Лівий берег” і “Театр пива”. Еротичністю – “Мазох”. “Гасова лямпа”, “Копальня кави” увібрали всі чари, приємні аромати і легенди прекрасного міста.
Подарунковий ринок Вернісаж
Дарунки – це завжди приємно, а особливо, коли вони зі Львова! Собі, усій родині, друзям і знайомим, кожен отримає оригінальний львівський сувенір.