Як відбілювати одяг без хлору: 5 натуральних способів

Білий одяг легко забруднюється, стикаючись з різними речовинами та предметами; він також може втрачати кольори (жовтіти) після тривалого ношення.
Для відбілювання нашого одягу та білизни ми майже завжди користуємося хімічними засобами на основі хлору, які є в продажі. Нам здається, що вони найкраще очищають одяг і відновлюють його білі кольори.
Безсумнівно, ці засоби цілком ефективні, і ними досить легко відбілити одяг. Однак, хімічні речовини, що входять у їхній склад, небезпечні для здоров’я, і вони шкодять навколишньому середовищу.
Але можна уникнути цих небезпек і відбілювати білизну й одяг екологічними, натуральними способами. Про п’ять таких способів й піде мова в статті. У них використовуються натуральні продукти, і з їхньою допомогою ми можемо позбавити одяг та білизну від плям і повернути їм блискучі білі кольори.
ОЦЕТ
Оцет не тільки видаляє плями та бруд. Оскільки він не агресивний стосовно тканин, він зм’якшує одяг і білизну. Таким чином, він рятує нас від необхідності користуватися хімічними засобами для пом’якшення тканин.
Як його використовувати?
Додайте від половини до цілої чашки оцту до прального порошку і періть як завжди.
Якщо на вашому одязі сильно забруднені комір, пахви, інші місця, змочіть їх оцтом, і нехай він діє на тканину протягом години. Після цього одяг можна прати.
СОДА
Сода не тільки видаляє погані запахи, вона також робить одяг більш м’яким та видаляє з нього плями. Достатньо додати її до прального порошку та прати як завжди. Це дуже економічний продукт, він глибоко діє на тканину, усуваючи плями і пом’якшуючи тканину.
Як її використовувати?
Додайте половину чашки соди до прального порошку і періть як завжди. Не забувайте прати білий і кольоровий одяг та білизну окремо.
На сильно забруднені місця безпосередньо наносьте соду, змішавши її з невеликою кількістю лимонного соку.
ПЕРЕКИС ВОДНЮ
Він допомагає відбілювати одяг і видаляти з нього плями.
Як його використовувати? 
При пранні додавати до прального порошку півчашки тривідсоткового перекису водню. Можна також наносити його безпосередньо на плями.
СІК ЛИМОНА
Лимонний сік – натуральний в’язкий закріпляючий засіб, що глибоко очищає тканину, усуває забруднення всіх видів; завдяки йому білий одяг і білизна виглядають як новенькі.
Як його використовувати?
Наповніть каструлю водою, киньте туди скибочки лимона і доведіть воду до кипіння. Замочіть білизну в цій воді, через годину її можна прати як завжди.
Можна спробувати інший гарний варіант. Змішуються мильний розчин, ложечка солі та сік двох лимонів. Замочіть білизну в цій суміші, потім вижміть її та повісьте сушитися на сонці.
МОЛОКО
Цей натуральний продукт допомагає зробити білизну м’якшою, і заодно – відбілити її. Особливо рекомендується для натільної білизни та для речей з бавовни.
Як його використовувати?
Покладіть білизну в тазик з молоком і залишіть її там на пару годин. Після цього періть білизну як завжди.