Відповідальність в сім’ї

Ідеалом сім’ї вважається та, у якій права та обов’язки справедливо розподілені між її членами. Одним із пунктів такого «розподілу» є відповідальність. Коли відповідальним є кожен член сім’ї, виконуючи вчасно і якісно певні завдання, родина буде міцною та щасливою.
Виділяють такі типи сімей з нераціональним розподілом відповідальності.
1. Безвідповідальні чоловік та дружина. У такій родині по великому рахунку ніхто ні за що не відповідає. Чоловік та дружина схожі на двох дітей, які час від часу можуть приймати певні рішення, а якщо поганий настрій – пускати все на самоплив.
2. Безвідповідальний один із подружжя. Чоловік або дружина беруть всю відповідальність на себе, вирішують і дрібні побутові питання, і планують майбутнє. Той, хто бере більшу частину відповідальності на себе може почуватись втомленим, злитись на партнера за його пасивність. При цьому «безвідповідальному» теж неприємно бути на задньому плані і він також може ображатись за неможливість проявити себе.
3. Відповідальність по колу. Чоловік та дружина перекладають один на одного відповідальність (як кажуть, шукають крайнього). При цьому брат на себе відповідальність ніхто не хоче. Ця родина схожа на першу, але різниця в тому, що тут перекладання відповідальності робиться цілеспрямовано.
4. «Перекручена» відповідальність. У такій родині чоловік може брати на себе виконання жіночих обов’язків, а жінка – чоловічих. Такий розподіл може робитись свідомо і влаштовувати обох. Проте, часто буває так, що залишається внутрішнє незадоволення. А незадоволення буде обов’язково, якщо хоч один із подружжя проти такої відповідальності.
При розподілі відповідальності важливо домовлятись, при цьому враховувати можливості та бажання обох сторін. Якщо ви побачили в одній з описаних сімей себе і хочете це змінити – приходьте на тренінг «Чоловік, дружина та відповідальність» 27 лютого 2016 року (м.Звенигородка, готель «Колос»). Попередній запис обов’язковий.