Свята в червні

1 червня Всесвітній день батьків

Це свято є офіційною міжнародною подією, закріпленою рішенням на рівні Генеральної Асамблеї ООН. 1-го червня на підтримку батьків по всьому світу низкою урядових і громадських організацій багатьох країн проводяться різноманітні заходи, спрямовані на вшанування загальноприйнятих традиційних сімейних цінностей, ролі і значення батьків для всіх поколінь.
Статус батьків, їх єдність, зобов’язання і відповідальність, хвилюючі переживання і турбота про благополуччя підростаючого покоління є абсолютно природним станом життя для багатьох з нас. Сучасна культура або новації світосприйняття, що нав’язуються громадській думці, виключаючи інститут батьківства і нівелюючи вагомість простих людських понять сім’ї, не матимуть жодних життєствердних перспектив.
Бути батьками для своїх дітей, прикладом і беззастережним авторитетом – це високий привілей! Це радість і нескінченне щастя! Сенс життя і його найбільш явна й практична надія. Символічно, що саме в цей день відзначається і Міжнародний день захисту дітей.
У цей день ми приєднуємося до привітань на адресу всіх батьків, теперішніх та майбутніх! Бажаємо батькам міцного здоров’я, мудрості і сил! Зі святом Вас і Ваші родини!

1 червня День захисту дітей

Діти – це головна радість і надія для батьків. Вони -справжнє майбутнє не тільки для держави, а й для всього світу.
Цікаве спостереження виявило одне з проведених за кордоном медичних досліджень. Воно показало, що якщо під час вагітності мама хворіє або починає страждати від пошкодження певного органу, то дитина з утроби матері посилає їй стовбурові клітини, які сприяють відновленню.
Держава реалізує такі довгострокові програми як “Здоров’я дітей”, “Шляхами добра”, “Обдаровані діти”, масштабні проекти “Дитяче харчування”, “Слухові апарати”, “Оздоровлення дітей-сиріт, інвалідів, дітей з малозабезпечених багатодітних сімей”, “Раннє виявлення та лікування захворювань щитовидної залози у дітей “, ” Матеріальна допомога дітям-сиротам, інвалідам та дітям з малозабезпечених багатодітних сімей, а також дитячим інтернатним закладам”.
Міжнародний День захисту дітей – одне з найдавніших міжнародних свят, відзначається 1 червня. Вітаємо з Днем захисту дітей!

3 червня День міста Черкаси

У 1482 році, як свідчить історія, кримсько-татарський хан Менглі Гірей і його десятитисячна орда захопили 11 міст від Києва до Житомира, утримати оборону вдалося лише Черкасам. Спіймавши облизня, хан повернувся до Криму.
За 20 років до створення знаменитої Запорізької Січі черкаський староста на ім’я Остафій Дашкевич подав Литовському сеймові проект захисних споруд на березі Дніпра. Його схвалили і згодом втілили у життя у вигляді наймогутнішої на той момент козацької республіки.
500 років тому центром міста Черкаси був відомий сьогодні сквер Богдана Хмельницького. Також відомо, що в середині XIX століття у місті проживало всього 9230 людей і був тільки один кам’яний будинок.
Місто було засноване за часів Київської Русі. Перші згадки про місто зустрічаються в Супрасльському літописі стосовно подій 1395 року і листах кримського хана Менглі I Гірея. Карамзін прийшов до висновку, що засновниками міста черкасів були люди азіатського виду.
З 1932 року місто було районним центром Київської області. У 1954 році місто Черкаси стало обласним центром.

3 червня День працівників водного господарства України

Водне господарство України тісно пов’язане з усіма галузями народного господарства і впливає на розвиток і розміщення продуктивних сил. Воно має вирішальне значення в забезпеченні необхідних соціальних і побутових умов життя населення. Всі функції, які пов’язані з регулюванням водних ресурсів, їх збереженням, використанням і відведенням використаної води, а також із запобіганням руйнівної дії вод, тісно переплетені між собою.

3 червня День працівників місцевої промисловості України

До спеціальної номінації “Made in Ukraine” потрапляють багато національних заводів, курортів, брендів і виробників, продукція і послуги яких відомі не тільки в Україні, а й далеко за її межами.
Місцева промисловість в Україні як галузь була створена в 1934 році. Протягом свого існування вона зазнала ряд організаційних перетворень і в останні доперебудовні роки була підпорядкована республіканському галузевому міністерству і обласним органам виконавчої влади.
Діяльність 250 невеликих промислових підприємств з чисельністю працюючих 50 тис. осіб спрямована, головним чином, на забезпечення місцевих товарних ринків конкурентоспроможними товарами масового попиту. Підприємства місцевої промисловості виробляють широкий асортимент продукції, яка нараховує більше 15 тисяч найменувань товарів господарського споживання та побутового призначення.

5 червня Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Екологія фокусується на життєвих процесах і адаптації, енергії в живих спільнотах, кінцевому зростанні і розвитку цілих екосистем, а також на тому, як біорізноманіття проявляється в навколишньому середовищі.
Екосистема може бути невеликою, як калюжа на вашому задньому дворі, при цьому лише кілька організмів взаємодіють один з одним. Або вона може бути великою як ліс, з величезною кількістю взаємодіючих організмів. Екологи – вчені, котрі вивчають взаємодії в екосистемах, відкривають багато нового.
Одним з основних видів діяльності організмів в екосистемі є пошук енергії. Всі живі істоти в екосистемі потребують енергії, щоб вижити. Всі частини екосистеми працюють разом. Процеси дуже залежать від природних циклів. Екосистеми постійно змінюються.
Важко визначити, коли саме почалося вивчення екології. Окремі дисципліни біології та наук про Землю відносяться по часу до стародавніх цивілізацій. Цим займалися греки, єгиптяни і римляни. Наприклад, Гіппократ і Аристотель були серед перших зареєстрованих вчених, які записували свої спостереження про те, що зараз можна вважати екологією. Геродот записав спостереження за такими темами як рівновага і регулювання в природі, того, що ми знаємо як екосистеми. Він ставив це на перший план ранніх екологічних досліджень.
Деякі з найбільш важливих понять екології з’явилися приблизно в 1700-х роках, коли вчені стали розуміти такі поняття як харчові ланцюги, управління населенням і спадковість. Пізніше дослідники стали спостерігати і теоретизувати вплив планети на живі організми, керуючись концепціями адаптації та еволюції.
Сам термін “екологія” був вперше введений Ернстом Геккелем у 1866 році.
Всесвітній день навколишнього середовища – “народна подія», що супроводжується такими барвистими видовищами, як вуличні мітинги, паради велосипедистів, «зелені» концерти, конкурси творів і плакатів у школах, посадка дерев, а також кампанії з рециркуляції відходів і прибирання територій.

6 червня День журналіста України

День журналіста – це не тільки професійне свято працівників засобів масової інформації. Це свято загальнонародне, тому що важко уявити сучасне суспільство без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події та факти нашого життя.

8 червня Всесвітній день океанів

Вченим більше відомо про поверхню Місяця, ніж про глибини світового океану. Наприклад, 12 осіб вже ступили на Місяць, але тільки три побували в Маріанській западині.
94% життя на Землі зосереджено у воді. Близько двох третин всіх морських мешканців залишаються недослідженими, а коли виявляються нові різновиди, постає ще більше запитань щодо життя морів.
Є ряд звуків з глибин океанів, які вчені досі не можуть пояснити.
Відомо, що в океанах є підводні озера і річки, які мають свої берегові лінії і навіть хвилі. А чи знаєте ви, що в океані є водоспади?
А ще у водах світового океану знаходиться майже 20 мільйонів тонн золота. Воно розчинене просто у воді.
У цей день співробітниками багатьох акваріумів і зоопарків, аквапарків та дельфінаріїв, морських і океанічних експозицій, які докладають і координують свої зусилля для боротьби за права мешканців флори і фауни морських і океанічних глибин, а також відстоюють позиції стабільної екологічної обстановки, проводяться найрізноманітніші заходи, спрямовані на розширення поінформованості громадськості з питань і проблем життя та екології світового океану та його мешканців.

8 червня Міжнародний день домогосподарки і домохазяїна

Термін «домогосподарка» з’явився на початку 13 століття. Він означав: «жінка, зазвичай одружена, керуюча сім’єю або домашнім господарством». Наскільки важкою є ця праця?
Наприклад, в США, згідно досліджень 2014 року, домогосподарки проводили 94 години на тиждень, працюючи на різних робочих місцях у будинку. Подібна зайнятість на робочому місці в компанії або на виробництві дозволяла б мати заробітну плату в розмірі 113 568 доларів на рік.
Більшість вимушених домогосподарок і домогосподарів іноді зайняті по 20 годин на добу, виконуючи нескінченну кількість невідкладних для сім’ї робіт і турбот, причому, як правило, це вони роблять без лікарняних, вихідних і відпусток 365 днів у році. Величезне навантаження, з яким вони справляються, найчастіше і робить сім’ю на вигляд безпроблемною. Однак цей порядок і рівень комфорту, доглянутість і затишок – це саме їхня заслуга.
Міжнародний день домогосподарки і домохазяїна, ще неофіційне свято, приурочене всім, хто «сидить» вдома і піклується про благополуччя сім’ї. Відзначається 8-го червня. Величезну працю, що часом непомітна, але без якої неможливий сімейний затишок, можна сміливо порівняти з працею сталевара чи шахтаря, інженера або менеджера, лікаря або вчителя.Виконуючи багато чого з вищезгаданого, наша рідна і близька людина, часом шляхом героїчних зусиль, створює комфорт і гармонію в нашому домі, які ми часто сприймаємо за неодмінні атрибути нашого життя. Поспішайте привітати сьогодні всіх тих, хто оточує ваше життя турботою і любов’ю! Зі святом!

9 червня Міжнародний день друзів

Наші людські взаємини, які ми характеризуємо цим прекрасним словом, настільки унікальні, що ніяке інше слово просто не підійшло б. Дружба – це взаєморозуміння і безкорисливість, щирість і довіра, спільні інтереси і точки дотику. Друг ніколи не залишить у біді і завжди прийде на допомогу.
Справжня дружба чомусь вважається вкрай рідкісним явищем. На наш погляд, це зовсім не так. Деякі, може, поки що не помічають її або ж виставляють занадто високі мірила для визначення її справжності, але в цьому і полягає відповідь – якою мірою будете міряти, такою відміряють вам – і це без компромісів. Дружбу можна легко втратити, але хто шукає – знаходить, адже дружба ні до чого не зобов’язує і зобов’язує до всього. Вона є притаманною людям і більш природньою, ніж ворожнеча. Її суть відома всім – вміння віддавати або ж дарувати те, що є у нас в абсолютному достатку – нашу увагу. Ми всі володіємо нею. Ми часто приділяємо увагу абсолютно незначним речам, не помічаючи тих, хто оточує нас, а саме вони є справжньою цінністю. Дружба між людьми буває дуже різною і зовсім не- обов’язково підтримувати щоденний контакт, цього й не треба. Потрібна звичайна увага, якою ми, навіть без шкоди для себе, можемо з легкістю поділитися.
В День друзів ми вітаємо всіх наших читачів! Не забудьте привітати Ваших друзів! Бажаємо Вам всіх благ, і хай Ваша дружба ніколи не зникне! Зі святом Вас, друзі!

10 червня День працівників текстильної і легкої промисловості

Легка промисловість включає 25 підгалузей, широке коло підприємств і організацій. До неї відносяться такі види промисловості як текстильна, бавовняна, лляна, вовняна, шовкова, трикотажна, швейна, шкіряна, хутряна, взуттєва та ряд інших галузей.
Це свято, що існує вже більше 25 років.
Цей день – професійне свято працівників та ветеранів галузі легкої промисловості. Саме завдяки їм населення областей і міст має можливість купувати якісну продукцію місцевого виробництва. Адже сьогодні підприємства легкої промисловості, постійно удосконалюючи технологію виробництва, розширюють асортимент і поліпшують якість своєї продукції.
У цей день від усієї душі вітаємо всіх робітників і фахівців, ветеранів підприємств легкої промисловості, всіх, хто причетний до галузі, що виробляє товари для населення, зі святом! Бажаємо вам, дорогі трудівники, міцного здоров’я, нових трудових здобутків, процвітання, успіхів у праці, щастя і благополуччя у кожній родині!

12 червня День працівника фондового ринку України

Цінні папери відомі історії, починаючи з пізнього середньовіччя. Тоді внаслідок великих географічних відкриттів істотно поширилася міжнародна торгівля, і підприємцям знадобилися великі суми капіталів, щоб почати використовувати нові можливості. Поява цінного паперу, як інструменту залучення фінансових ресурсів, дозволяє вкладникові певною мірою вирішувати проблему ризику, пов’язаного з господарською діяльністю, за допомогою придбання такої кількості цінних паперів, яка відповідає стабільності його фінансового становища.
Побажаємо в цей День всім працівникам фондового ринку України хорошого інвестиційного клімату і міцного його здоров’я, що буде запорукою успішної спільної роботи на цьому важливому для країни поприщі діяльності.

14 червня Всесвітній день донора крові

Типова вага крові в нашому організмі складає 8% від ваги тіла, а 5% її запасів знаходиться безпосередньо в серці. Від 15 до 20% крові надходять в центральну нервову систему і мозок, 22% – в нирки.
В Японії вже традиційно групу крові відносять до індикаторів особистості.
Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показниками. Хоча потреба в крові є загальною, доступ до неї тих, хто її потребує, на жаль, загальним не є. Особливо гостро брак крові відчувається в країнах, що розвиваються, де проживає більшість світового населення.

15 червня День захисту людей похилого віку (Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання щодо літніх людей)

Як показує практика, літні люди – ті, яким за 60-т, також потребують захисту, і це не зважаючи на той факт, що найчастіше вони, на відміну від дітей, мають багатий досвід, відмінні професійні навички та мудрість, якої ще не вистачає підростаючому поколінню. І все ж іноді, здавалося б,за рівних умов, вони піддаються дискримінації за віковою ознакою, нерідко опиняючись за межею бідності, у злиднях і не затребувані суспільством, всупереч справедливості і набутій віковой гідності. Почастішали випадки зловживань щодо літніх людей. За даними широкомасштабних досліджень, «частка людей у віці 60 або більше років у всій чисельності населення світу складе до 2050 року понад 20 відсотків». Максимальне і найбільш стрімке зростання числа літніх людей очікується в країнах, що розвиваються.
Те, як суспільство ставиться до своїх людей похилого віку, безпосередньо впливає на стабільність і процвітання всього соціуму. Шанобливе і соціально відповідальне ставлення до літніх людей – запорука і гарантія благополуччя для тих, хто стане на їх місце в наступних роках, не забуваймо про це!

17 червня Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою

Розпізнати ймовірність виникнення посухи допомагають вимірювання запасів вологи в ґрунті. Для наших широт – це точні підрахунки обсягу снігового покриву в зимовий період. Для запобігання посухи виконують дії, спрямовані на утримання вологи в ґрунті і затримання снігу на полях. До таких заходів відноситься оранка землі, на схилах проводять поперечну оранку, змінюють мікрорельєф поверхні ріллі. Особливо важливо робити це на ґрунтах з високою щільністю. Ґрунт намагаються підтримувати в пухкому стані, проводяться заходи по збільшенню життєздатності рослин на полях.
Стійка погода, відсутність дощів, висока температура повітря при гранично низькому рівні вологості є факторами, які призводять до виникнення посухи.
Засуху ще пов’язують з таким кліматичним явищем як високий антициклон. Це формування зони підвищеного атмосферного тиску. Високий антициклон теплий, характеризується ясною погодою, відсутністю опадів і вітру, малорухомістю повітряних мас.
Опустелювання – це один з найбільш тривожних світових процесів деградації навколишнього середовища. Воно загрожує здоров’ю та джерелам засобів для співіснування більше 1 млрд. людей.

17 червня День батька (День тата)

Наші батьки – найближчі до нас люди в усьому світі. Тато і мама – найперші слова, які в більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою. Ми намагаємося їх порівнювати, дивимося на них, вивчаємо їх. Вони для нас одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Добре, коли вони є, і сумно, коли залишають нас.
Свято батька, як і День матері, відзначається зараз у багатьох країнах сучасного світу.
Символом Дня батька є троянди, які носять біля серця, приколюючи на одяг у цей день. Червоні троянди носять, якщо батько живий, а білі, якщо він покинув наш світ. У цей день, як і в кожен інший, ми приєднуємося до привітань і поздоровлень, що лунають на адресу наших батьків! Бажаємо їм бути з нами якомога довше, щоб ми більше могли радувати їх і піклуватися про них, любити їх і спілкуватися з ними, адже цю можливість ми маємо не завжди! З Днем батька Вас, дорогі наші тата!

17 червня День медичного працівника

Маловідомо, але Фрейд панічно боявся числа 62. Коли йому, наприклад, доводилося резервувати номер в готелі, він вибирав той, в якому було більше 62 кімнат, а його неприязнь до музики змусила одного разу наказати викинути піаніно його молодшої сестри, поставивши ультиматум: «Або я, або піаніно».
Своїм значущим для медицини дослідженням Луї Пастер зобов’язаний одному пивному заводу, який виступав його спонсором. Власники заводу оплатили йому і поїздку на міжнародний конгрес. Коли Пастеру на конгресі надали слово, перше, що він став робити – розвішувати рекламні плакати пива на сцені. Свою промову Пастер почав словами, що це пиво – найкраще. І лише потім він перейшов власне до справи.
Як відомо, Михайло Булгаков мав медичну освіту і навіть практикував як лікар. Після закінчення медичного університету в 1916 році студента Михайла Булгакова направили за розподілом земським лікарем у Смоленськ, куди він відправився з дружиною Тетяною. У перший же день роботи, вірніше ніч, привезли породіллю, а її розбурханий чоловік, погрожуючи молодому лікарю пістолетом, кричав: «Якщо вона помре, вб’ю!» Пологи приймали разом: Тетяна знаходила в підручнику з гінекології потрібну сторінку і зачитувала, а Булгаков слідував інструкціям. Все закінчилося благополучно.
Середньовічний лікар Теофраст Парацельс (Філіп Ауреол Теофраст Бомбаст фон Гогенгейм) був дуже марнославним. Він вважав себе настільки великим цілителем і знавцем медицини, що прирівнював себе до Авла Цельса, тому і псевдонім собі взяв Парацельс, що означає «рівний Цельсу». Він не визнавав своїх колег, а праці Авіценни і Гіппократа нещадно топтав зі словами: «Мої черевики тямлять в медицині більше, ніж ці лікарі». Заслуга Парацельса в тому, що він першим здогадався призвати на службу медицині хімію і почав лікувати хворих препаратами заліза, свинцю та ртуті.
Батько медицини Гіппократ вважав причиною всіх захворювань жир. Тому всім своїм пацієнтам рекомендував універсальний метод лікування – голодну дієту. Страждаючих легеневими захворюваннями Гіппократ відправляв до підніжжя Везувію подихати «особливим» повітрям. Серед лікарських рослин Гіппократ на перше місце ставив алое.
Дорогі медпрацівники, бажаємо вам міцного здоров’я, тому що і наше здоров’я в цьому випадку буде під вашим надійним захистом! Щастя вам і вашим родинам! І, звичайно ж, успіхів у роботі,оскільки від цього залежить швидкість нашого одужання!

20 червня Всесвітній день біженців

До цих пір біженці – одна з найбільш гострих проблем сучасного світу. В даний час на планеті зареєстровано близько 20 мільйонів біженців і 25 мільйонів внутрішньопереміщених осіб.

21 червня День літнього сонцестояння

Хоча літнє сонцестояння в деякому сенсі і знаменує початок літа, це не є найбільш жарка пора року, а наша Земля- не єдина планета, на якій відбувається це вельми цікаве явище. Наприклад, на Урані кожен період літнього сонцестояння триває приблизно протягом 42-х років, а сонцестояння на Марсі відбувається відразу через кілька днів після того, як в червні це сталося на Землі.
Це важлива астрономічна і географічна подія, що відбувається в Сонячній системі. Цього дня наша планета, здійснюючи рух навколо Сонця і обертаючись навколо уявної осі, в черговий раз займає по відношенню до Cонця таке положення, коли сонячне проміння в Північній півкулі прямовисно “падає” на північний тропік і висвітлює дно найглибших колодязів. Цей день знаменує початок літа в Північній півкулі Землі і початок зими в Південній півкулі.

21 червня Міжнародний День йоги

Йога є однією з найдавніших як фізичних, так і духовних, вольових практик, яка виникла в Індії. Слово «йога» в санскриті означає «приєднуватися» чи «об’єднуватися» і символізує об’єднання тіла і свідомості.
На сьогоднішній день йога завоювала широку підтримку і практикується в різних стилях по всьому світу. Її популярність продовжує зростати.
Міжнародний День йоги спрямований на підвищення обізнаності для широкого світового співтовариства про величезні переваги практикуючих йогу.
Ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто практикує йогу, допомагає освоїти її іншим, а також тих, хто тільки збирається зробити свої перші кроки в цьому напрямку! З Міжнародним Днем йоги!

22 червня День скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні

Кожен раз в цей день ми згадуємо. Згадуємо про тих, хто так і не повернувся з тієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми. Людьми, схожими на нас. З тими ж бажаннями, з тією ж жагою до життя. Людьми з сім’ями, у багатьох з яких теж були діти, і ,може ,навіть онуки. І, напевно, вони теж хотіли жити в мирі та злагоді …
Пам’ять – хитра штука. Вона частенько зраджує нам. А потім знову 22-е червня 1941-го року, 4:00 ранку, мить … і …
Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Так ми говоримо своїм дітям. Ми стали передавати це з покоління в покоління. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях.
23 ЧЕРВНЯ День державної служби України
День державної служби України – це свято всіх державних службовців нашої держави. Успішний розвиток держави, її міжнародний авторитет, конкурентоздатність, повага власних громадян безпосередньо залежить від професіоналізму та високих моральних якостей державних службовців.
Державний службовець – це будь-яка посадова особа, що займає посаду в органах державної влади та отримує заробітну плату з державних бюджетних коштів. На даний час в Україні налічується близько 300 тисяч державних службовців. З цього числа майже 100 тисяч – це посадові особи органів місцевого самоврядування. Якщо подивитися на співвідношення державних службовців з населенням України, то виходить, що 0,6% всіх громадян працюють в органах держслужби. Цей показник є середнім серед країн Європи.

24 червня День молоді

Це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики. Юність і молодість – це не тільки прекрасні періоди в житті кожної людини, але ще й особливий стан душі. Цей час дерзань, пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань.
Саме вони, сьогоднішні школярі, студенти, молоді робітники, підприємці, науковці скоро будуть визначати шляхи розвитку країни.

24 червня День молодіжних і дитячих громадських організацій України

Характерною ознакою сучасного розвитку молодіжного та дитячого громадського руху є добровільність вступу до організації. Це, безумовно, повинно залишатися нормою їх діяльності. Основою для формування молодіжних і дитячих громадських об’єднань є не тільки навчальні заклади всіх типів і рівнів, а й установи додаткового виховання і освіти, клуби за місцем проживання, центри та заклади для молоді, і так далі. Діти – наше майбутнє. Виховання високої моральності і моралі в молодому поколінні на основі його інтересів -це запорука благополуччя і успіху всієї держави.

25 червня День дружби та єднання слов’ян
25 червня слов’яни всього світу, а їх близько 270 мільйонів, відзначають День дружби і єднання слов’ян.
Слов’яни – українці, білоруси, поляки, чехи, росіяни – складають основну частину населення Європи. Великий внесок в єднання слов’ян вносять обласні національно-культурні об’єднання. Завдяки їх діяльності не рветься зв’язок часів, з покоління в покоління передаються самобутні традиції, багатовікова культура слов’янських народів, звичаї і обряди, зміцнюється цивільний мир і злагода.

25 червня День митної служби України

Митна служба – один з основних атрибутів держави. Проголошення державного суверенітету і незалежності України в 1991 році зумовило нагальну потребу в забезпеченні належного захисту економічних інтересів країни. В Україні 25 митниць, 49 митних, 29 автомобільних пунктів пропуску, 14 залізничних, 4 авіаційних та 17 морських і річкових пунктів пропуску. Сьогодні зростає роль митниці, високопрофесійна робота якої гарантує стабільність міждержавних зв’язків, стає своєрідною «візитівкою» країни.

25 червня Міжнародний день моряка

Однією з найбільш легендарних професій у всьому світі, без перебільшення, звичайно ж, є професія моряка. Споконвіку трудівники моря здійснювали і продовжують здійснювати найрізноманітнішу і таку необхідну для всіх нас роботу. Моря і весь світовий океан, річки, озера і водойми є невід’ємною частиною всієї нашої історії, культури та економіки. Вода – це та стихія, міць якої здатна поглинути навіть саму сміливу людину, але яка завжди ділилася з нами життям, відкривала для нас нові шляхи, підказувала геніальні рішення.
Ставлення до цієї небезпечної професії, професії мореплавця, завжди супроводжувалось якоюсь таємничою повагою, коріння якої сягають найдавніших часів. Не дивно, що навіть багато законів, правил і порядків, які встановлювалися моряками у своїх походах, досі шануються усіма, хто так чи інакше пов’язує своє життя або кар’єру з цією нелегкою і трудомісткою працею. Подумати тільки, що навіть зараз, за даними статистики, моряки торгового флоту здійснюють понад 80% всієї світової торговельної діяльності, але є ще і рибальство, і різноманітні наукові дослідження, і маса іншої роботи, яку просто неможливо було б виконувати, не звертаючись за допомогою до тих, хто з морем на «ти».
У цей день ми приєднуємося до привітань на адресу всіх моряків і працівників цієї галузі! Бажаємо Вам щирої радості та успіхів, нових досягнень, і не забувайте, що багато хто з нас з нетерпінням очікують Вас на березі! Зі святом!

27 червня День мікро-, малих і середніх підприємств
Ці підприємства є основою і фундаментом економіки більшості розвинених країн світу, а також відіграють ключову роль в економіках країн, що розвиваються. Згідно з даними Міжнародної ради по малому бізнесу, офіційні і неформальні мікро-, малі та середні підприємства становлять понад 90% усіх підприємств і в середньому складають 60-70% від загального числа зайнятості, їх частка в формуванні ВВП досягає 50%.
Ці підприємства в значній мірі забезпечують зайнятість населення і отримання доходу в усьому світі. Вони дуже важливі для соціального розвитку і були визначені як один з основних факторів боротьби з бідністю.

27 червня Міжнародний день рибальства
«Немає більш приємного заняття на природі, як сісти десь біля води, та з вудкою і …», – так думає будь-який рибалка, і в цьому є значна частка правди. Рибальство є однією з найдревніших форм нашої господарської діяльності. Напевно, відтоді, як людина навчилася ловити рибу, вона навчилася і філософствувати. А як можна без цього на рибалці? Ніколи не знаєш, що на тебе чекає. Завжди сподіваєшся, і, повертаючись додому з уловом, відчуваєш почуття глибокого задоволення.
Всесвітній день рибальства, або просто День рибалки, був встановлений за рішенням Міжнародної конференції з розвитку та регулювання риболовлі. У це професійне свято ми поспішаємо приєднатися до привітань на адресу всіх рибалок, і любителів, і професіоналів, всіх, хто пов’язаний з налагодженою роботою цієї важливої галузі народного господарства. Здоров’я вам і благополуччя! Гарного улову і приємного повернення додому! Зі святом Вас, рибалки!

28 червня День Конституції України
Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Прийняття Конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом – Днем Конституції України.

30 червня День винахідника і раціоналізатора
Де був би світ без винаходів? Чи можна уявити інновації без ідеї? Уявіть собі життя без музики, будинків, одягу, моторів і навіть без членороздільної мови! Таким був би наш світ без винаходів, які змінили хід історії.
В основі великих звершень є завжди найкращі ідеї, але, перш за все, є хтось, хто в змозі дати кращу інтерпретацію їх і зробити їх матеріальною і доступною дійсністю.