Спиртне і ліки: сумісні чи ні?

Усе залежить від групи препаратів, але загалом спиртне підсилює лікарську дію, а також можливі побічні ефекти. Особливо це стосується заспокійливих сильної дії і деяких антибактеріальних засобів, зокрема для лікування венеричних захворювань. Можуть виникати сенсибілізуючі побічні ефекти, підвищення чутливості до сонячного випромінювання, токсичні процеси шлунково-кишкового тракту. Рідше спиртне нейтралізує дію ліків. Лише невелика кількість лікарських препаратів сумісна зі спиртним.
Ацетилсаліцилова кислота негативно впливає на слизову шлунка, може викликати відкриття виразок або спровокувати їх появу. За умови одночасного вживання аспірину і спиртного можливе посилення його побічної дії аж до виникнення шлункових та інших кровотеч, тому що препарат зменшує швидкість згортання крові.
Якщо дозволити собі навіть небагато спиртного при прийомі антидіабетичних ліків, то рівень цукру може ще більше підвищитися. Узагалі ліки, які приймають при хронічному захворюванні, несумісні з будь-якими алкогольними напоями.
Антибіотики у взаємодії зі спиртним викликають алергічні реакції. А споживання спиртного після прийому протиалергічних засобів підсилює їхню побічну дію і знижує очікуваний фармакологічний ефект. Наприклад, укол димедролу з анальгіном роблять не для того, аби хворий швидше заснув: сон саме є побічною дією, яка ще більше може посилитися.
Знеболювальні препарати є стероїдні протизапальні (ацетилсаліцилова кислота, ібупрофен, диклофенак натрію), нестероїдні протизапальні. Також є селективні і неселективні. Перші не викликають виразкової хвороби шлунка, а останні викликають, тому що містять інші ферменти. Основні побічні ефекти: шлункові розлади, біль голови, головокружіння, блювота, діарея, токсичні розлади і реакції, які однозначно посилюватимуться при взаємодії з алкоголем.