Новорічні традиції по-черкаськи. Що цікавого придумати напередодні Нового року?

Пам’ятаєте відому фразу: “Каждый Новый год, 31 декабря, мы с друзьями ходим в баню” з фільму “Іронія долі”? Погодьтеся, класно, коли у вас із родичами чи друзями є свої новорічні традиції. Вони об’єднують, роблять наше життя набагато цікавішим, додають святкового настрою й антуражу. Ось цікаві новорічні традиції, які існують в інших родинах.
1. «Ідея вирушати на Новий рік за кордон з’явилася п’ять років тому. Я люблю активний відпочинок, нові місця, подобається вливатися в культуру інших людей і з ними відзначати свята. Одного разу ми святкували Новий рік в Данії, орендували будинок у лісі. Торік полетіли в Єгипет, зустріли Новий рік під пальмами. Цьогоріч плануємо вирушити на Кіпр, хочемо обстежити весь острів без натовпу туристів, спробувати тамтешню їжу. Там обіцяють температуру +18°C, тож влаштуємо собі тиждень весни. Кажуть, що на зимівлю туди прилітають рожеві фламінго і живуть на озері, їх теж хочеться побачити».
2. «У моїй родині є декілька традицій. Одна з найцікавіших – щороку на новорічний стіл готувати нову страву, не відмовляючись від традиційних».
3. «У нашій родині є цікава традиція, яка триває вже десятий рік поспіль. Ми щороку даруємо скульптурки-талісмани своїй бабусі. Щороку даруємо статуетку нової тваринки, згідно китайського календаря».
4. « Я перейняла американську традицію – випікати пряникові будиночки. Я довго захоплююся кулінарією, тому ця традиція стала новим кроком у моїх кондитерських уподобаннях. Традиція випікати імбирне печиво на Новий рік, а потім з’їдати цю смакоту на Різдво залишиться надовго».
5. «Я граю в так званого “таємного Діда Мороза” – роблю хоча б один подарунок людині, яка цього не очікує. Подарунки можуть бути різноманітними – від простої листівки, солодощів, фруктів, до подарунка, про який людина мріяла (якщо я випадково дізналась про такий). Надсилаю поштою, кур’єром, або самостійно вручаю. Я люблю сюрпризи і вірю в кругообіг добра у природі».
6. «Перед Новим роком власноруч роблю вітальні листівки, які потім відправляю друзям».
7. «Обов’язково перед кожним Новим роком я прибираю полички, шафи, тумбочки,позбавляюся від непотрібних речей. Роблю це для того, щоб у новий рік ввійти з якомога меншим багажем того, що віджило своє. Перш ніж викинути, дякую кожній речі за те, що вона була у моєму житті, служила мені протягом певного часу».
8. «Різдво для мене більш значуще, у порівнянні з Новим роком. Коли я жив у Франції, святкував його 25 грудня за усіма традиціями. На Різдво французи збираються всією родиною. Лише о 12 годині ночі всі розпаковують подарунки. Для святкового столу готують різні страви: запечені каштани, фуа-гра, устриці, запеченого півня чи курку. Обов’язково подають яблучний пиріг, всередину якого кладуть фігурку Божої Матері. Кому вона попадеться, той вважається королем чи королевою вечора».
9. «Новорічна пора для мене – час для аналізу, підбиття підсумків минулого року та обдумування планів на наступний. Кожну ідею, мрію та бажання обов’язково записую – так можна чіткіше структурувати свої плани. Звісно, дуже приємно викреслювати зі списку попереднього року те, що здійснилося, та дописувати те, чого не могла передбачити ще рік тому».
10. «У Новорічну ніч всі ми збираємося разом. Сестрички відповідають за святкове меню, я з племінницею – за шоу-програму. Традиційно у нас на святковому столі олів’є та якийсь новий «пальчикиоближеш» салат».
11. «Новий рік я святкую з друзями. Зазвичай ми організовуємо стилізовані вечірки. Наприклад, цьогоріч у нас ідея провести вечірку в білих сорочках із краватками -«метеликами», капелюхами і вусами».