Найпоширеніші осінні хвороби: як їх уникнути

Восени рекомендується особливо ретельно прислухатися до свого організму і при перших же тривожних симптомах звертатися до лікаря.
Отже, які хвороби “чекають” на нас восени і як їх уникнути:
• Грип
Більшість серйозних епідемій грипу припадають саме на осінній період. Щоб не заразитися, необхідно уникати великого скупчення людей, а також строго дотримуватися особистої гігієни і стимулювати імунітет. Якщо ж ви, все-таки, не змогли вберегтися і захворіли, не займайтеся самолікуванням і обов’язково звертайтеся до лікаря.
 • Застуда і лор-захворювання
Часто в осінній період наш імунітет настільки ослаблений, що просто не в змозі дати належну відсіч бактеріям, вірусам або навіть звичайному переохолодженню. В результаті нас починають турбувати різноманітні сезонні захворювання: ГРЗ, ангіна, фарингіт, бронхіт, ларингіт, трахеїт. Щоб допомогти організму, поступово зміцнюйте імунітет загартовуванням, приймайте вітаміни, змініть раціон.
 • Цистит
Переохолодження – дуже поширене явище для осіннього сезону, небезпечне різким зростанням патологічної флори і запальними процесами в організмі – такими як, наприклад, цистит. Запалення слизової оболонки сечового міхура характерно для жінок і проявляється прискореним болючим сечовипусканням. Щоб уникнути цього захворювання, одягайтеся по погоді і своєчасно лікуєте наявні в організмі вогнища інфекції.
• Виразкова хвороба
Восени може спостерігатися загострення виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. Причинами цього можуть бути перехід на новий режим дня, неправильне харчування, авітаміноз, ендокринні порушення, депресивний стан. Щоб попередити загострення, дотримуйтесь дієти, намагайтеся уникати нервових потрясінь.
• Нервові розлади
Вогка погода, скорочення світлового дня і відсутність достатньої кількості ультрафіолету незмінно призводять нас до осінньої хандри або навіть до депресії. Саме тому лікарі відзначають явне зростання неврозів, депресій і психозів саме в осінній період. Часто такі стани супроводжуються безсонням, підвищеною дратівливістю, пригніченістю. Щоб впоратися з депресією, проконсультуйтеся з лікарем, який призначить вам ефективні седативні препарати і дасть інші практичні рекомендації.
  • Дерматоз
Причинами розвитку дерматозу зазвичай є переохолодження і застуда на тлі загального ослаблення імунітету, характерного для осені. Щоб убезпечити свою шкіру від хвороб, рекомендується дотримуватися дієти, дотримуватися правильного режиму сну і відпочинку, уникати стресових ситуацій.