Криза середнього віку у чоловіків

Криза середнього віку в чоловіків – життєвий етап, який в тій чи іншій мірі проходять фактично всі представники сильної статі. Підстерігає криза сильну стать десь між 30 і 50 роками. Як підтверджує статистика, саме на цей проміжок припадає найбільше розлучень, самогубств і нервових зривів. У народній культурі цей час описується приказкою «сивина в бороду, біс у ребро» .
У цей час можуть зявлятись думки про сенс життя, аналіз пройденого шляху, перегляд цінностей, переосмислення всього життя.
Що ж робити, якщо ви відчули, що життя вам не миле і радості від нього ви не відчуваєте. Зрозуміло, що цього уникнути майже неможливо, але топити горе в алкоголі, наркотиках, комп’ютерних іграх та інших стимуляторах – не найрозумніша справа.
Треба намагатися, переосмислюючи своє життя, знайти будь-які позитивні моменти. Добре б відкрити якісь нові горизонти у своєму житті. Зрештою, спробуйте відчути цілком законну гордість від того, що ви виховали сина і посадили дерево (а будинок як раз знаходиться на стадії дизайн-проекту), ви допомагаєте родичам, купуєте мамі ліки і продукти, возите онуків їй на радість, а дружині подарували давно жадану шубу або зводили на каток.
Постарайтеся в будь-якій повсякденній дії або події знайти щось хороше – життя здасться набагато кращим, оточуючі – нормальними людьми і навіть начальник – непоганим, взагалі-то.
Кризу варто сприймати як певний життєвий урок і можливість розставити правильні пріоритети і зрозуміти, що в житті головне, а, як результат, змінитися в кращу сторону.