Ходить Святий Миколай…

В Україні День святого Миколая щорічно відзначають 19 грудня. Свято Миколая прийшло до України 1088 року за часів князя Всеволода Ярославовича.
Цього дня з нетерпінням чекають дорослі та діти. Дорослі вшановують пам’ять Чудотворця, зранку йдучи до церкви на святкову службу. Діти вірять у диво і напередодні пишуть листи до Миколая зі своїми побажаннями. Він приходить до кожного в ніч на 19 грудня і кладе під подушку подарунки. За переказами, Миколай завжди допомагав знедоленим та сиротам. А одного разу допоміг старому чоловікові. Той мав трьох дорослих доньок, але не міг їх видати заміж. Дівчата не мали приданого. Протягом трьох ночей Миколай пробирався у будинок чоловіка і залишав у кімнаті золоті монети.
Саме звідси з’явилася традиція залишати дітям під подушкою “миколайчики”. Це можуть бути цукерки, печиво, фрукти чи іграшки. Утім, тим, хто провинився поганими вчинками, Миколай покладе під подушку різочку чи шматок вугілля.
За цим посиланням ви зможете знайти 3 мультфільми для дітей, що розповідають про святого Миколая.
gazeta.ua/articles/edu-and-science/_hto-takij-mikolaj-tri-multfilmi-dlya-malechi/810065
ПРИКМЕТИ НА ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ
Вважалося, що день Миколая веде із собою й Микольські морози: «Хвали зиму після Миколиного дня», «Підійшов би Микола, а вже зима на санках приїде за ним», «Повезли зиму на санках до Миколи, ось тобі й відлига».
У свято Миколая Угідника селяни всього села складалися, варили пиво, ставили усім миром у церкві свічу та правили молебень про дарування всіх благ, щоб у наступному році був урожай на жито й плоди. Після чого починалося частування всіх селян брагою, пивом, пирогами та весела їзда з піснями. Залишки їжі роздавалися жебракам.
Якщо хочете, аби дитина любила читати, книги їй потрібно купувати і дарувати від народження. Зимові свята – чудова нагода для того, щоб подарувати дитині книгу.
Роб Скоттон, “Баранчик Рассел і Різдвяне Диво”. Книга про баранчика Рассела, який допоміг Санті відремонтувати зламані сани у Світлячковому лісі. Вартість від 65 до 80 грн.з
Іван Малкович, “Золотий павучок”. Зворушлива різдвяна історія про трьох діток, тато яких подався на війну. Усі ялинкові іграшки вони виміняли на картоплю, бо не було що їсти. Аби підняти настрій сім’ї, старший хлопчик подався до лісу за ялинкою. Ця дивовижна пригода, що сталася на Святвечір, вчить маленьких читачів не припиняти вірити у диво. Ціна від 70 до 100 грн.
Свен Нордквіст, “Різдво у Петсона”. Повчальна історія про те, як друзі можуть виручити із будь-якої скрутної ситуації, особливо, коли на порозі Різдво. Це казка про дідуся Петсона і кота Фіндуса, які готуються до Різдва. Петсон посковзнувся і пошкодив ногу. Він не може піти за ялинкою і продуктами до різдвяного столу. Святвечір можуть врятувати тільки гості, які готові взяти всі обов’язки на себе. Ціна – від 32 до 50 грн.
Богдана Матіяш, “Казки Різдва”. Найкращі казки, які допоможуть дітям і дорослим відчути дух Різдва. Історії про ангелів, які приносять радість, Сумну Королеву і чарівного оленя, дівчинку Марію, якій сняться дивовижні сни. Цікаві притчі та історії про дива, які стаються, коли у них віриш. Ціна від 55 до 80 грн.
Іван Малкович, “Різдвяна рукавичка”. Цікаве продовження народної казки. Діти мають нагоду дізнатися про щасливу різдвяну пригоду, яка трапилася з улюбленими героями після того, як вони оселилися в рукавичці. Ціна від 80 до 110 грн.