Хочу багато грошей! Більшість людей сьогодні з легкістю підпишеться під цією фразою. І якщо з тими людьми, які не працюють, ні до чого не прагнуть, нічого не роблять, усе більш-менш зрозуміло, то у тих хто і працює, і економить, а грошей немає, питань залишається багато.
Для того, щоб відповісти на питання, де взяти гроші, як заробляти більше, потрібно написати не одну статтю, тому сьогодні про один із аспектів фінансової психологічної грамотності – психологічні установки щодо грошей.
Те, як сьогодні ви ставитесь до грошей – результат ваших переконань, установок, думок. Як відомо, більшість наших установок формується в дитинстві, тому пропоную згадати ті фрази про гроші і їх отримання, які ви чули найчастіше і які відклалися у пам’яті. Це може бути, наприклад, , «Ми бідні», «Грошей багато не буває», «Гроші заробляються легко і просто» і т.п. Запишіть ті вислови, які вдасться згадати і прочитайте їх ще раз. Це буде основа вашого ставлення. Поряд можете записати те, що думаєте зараз і переписати ці твердження так, як хотілось би.
Наступне питання, яке варто собі поставити «Чи готовий/готова я прийняти гроші?». На перший погляд відповідь очевидна – хто ж відмовиться приймати гроші? Але якщо копнути глибше, то з’являються різні «але». Наприклад, що це не надовго, гроші втратяться, як вода і т.д. Для багатьох людей гроші асоціюються з проблемами – «Чим більше грошей, тим страшніше жити».
Такий аналіз допоможе знайти слабкі місця у ставленні до грошей, змінивши які ви зможете отримувати достатньо грошей. Якщо вам важко зробити це самостійно – запрошую до мене на консультацію «Як подружитись з грошима». Ми разом розберемо ваші установки і знайдемо їм заміну для того, щоб проблем із грошима стало менше. Пропозиція дійсна до 30 квітня 2016 року.