Чому люди сваряться?

Чи зустрічали ви людину, яка ніколи не свариться і не сердиться? Думаю, таких людей дуже мало, адже більшість із нас виражають своє незадоволення, злість. І часто саме з цього починаються сварки, конфлікти. Сьогодні розглянемо основні причини сварок.
1. Людина не приймає позиції іншого. Такі люди у спілкуванні підходять з позиції «є моя думка і неправильна». Думки, погляди інших людей заздалегідь вважаються помилковими, неправильними.
2. Людина не володіє своїми емоціями. З такою людиною найважче те, що не знаєш, як вона відреагує у наступний момент. У гарному настрої може сприймати і критику, а у поганому – навіть просте привітання може стати причиною для крику і образ.
3. Людина не вміє слухати. Слухати і чути – не одне і те ж. Деякі люди фізично присутні. Але не сприймають суті тих слів, які говорить інший, не розуміють їх. Вони вміють слухати тільки себе.
4. Людина хоче навмисно образити. У такому випадку жодні аргументи не діють, використовуються ті слова, дії, які роблять боляче. Таку поведінку можна назвати словесною агресією.
У спілкуванні з іншими важливо уміти контролювати себе, розуміти причини своєї поведінки. Домовлятись, слухати і зрозуміти іншого буває важче, ніж просто накричати, висловити все, що накипіло.
Уміння домовлятись, спілкуватись з іншими ми будемо розглядати на заняттях Літньої Школи Успіху для школярів. Запрошую взяти участь і навчитись уникати сварок.