Літо, що минає, змушує шукати нових теплих відчуттів і запасатися ними на довгу зиму. Але і прийдешня осінь не менш прекрасна, вона обіцяє нам веселі дні, особливо, якщо ми самі зуміємо організувати своє дозвілля. Отже, якщо ви збираєтеся у відпустку восени, знайте – це золота пора для подорожей та оздоровлення.
На море у вересні – ще не пізно!
Якщо ви не встигли насолодитися відпочинком на морському узбережжі влітку, у вересні ще не пізно все виправити! У період до 20 вересня добре вирушити на Азовське море – саме в цей час тут оксамитовий сезон. Мілководне море порадує температурою 22–26 градусів, а пляжі будуть вільнішими – є місце для романтики! Та й ціни на житло в цей період знижуються.
До Карпат: відпочинок восени з грибами і ягодами.
Де відпочити восени в Україні, якщо не в Карпатах. Осінь – саме час відпочити серед мальовничих Карпатських гір і побродити по дрімучих незайманих лісах, майже не зворушених цивілізацією. Наприклад, у Ворохті Івано-Франківської області. Селище з усіх боків оточене Карпатським національним природним парком. У вересні в тутешніх лісах дозріває чорниця, починається другий збір ожини, з’являються підберезники і підосичники. Жовтень – сезон полювання на білі гриби. Вирушайте на Буковину – у Верховину, Вижницю або Путилу. Таких грибів, як серед гуцульських гір, ви точно ніде не бачили! І ви ніколи не забудете тутешні мальовничі місця.
Неповторний Синевир.
Озеро Синевир недарма вважається перлиною Карпатських гір. «Морське око» глибиною 22 метри, оповите легендами, привертає захоплені погляди туристів. Вода тут надзвичайно чиста, не пропустіть шанс побачити на її дзеркальній гладі відображення яскравих барв осіннього лісу! Адже озеро розташоване в Національному природному парку «Синевир». Якщо хочете поїхати «дикуном», запасіться гарним туристичним спорядженням і наметом.
Чарівність «Софіївки».
Це ідеальний варіант для осіннього відпочинку в Україні. Подаруйте собі відчуття яскравих барв: лимонної, золотої і багрянцю, що перемежовуються із зеленню. Відвідайте Національний дендрологічний парк «Софіївка» в Умані наприкінці вересня – на початку жовтня, і ви потрапите у справжню казку. Тут є все для романтичної прогулянки: і ставок, де красуються лебеді, і фонтани, і водоспад з наскрізним гротом, де прийнято загадувати бажання, і острів закоханих. І дуже багато міфічного: навіть підземна річка Стікс, якою можна покататися у човні. Пам’ятайте: взуття для прогулянок по парках і лісах має бути зручним!
Помріяти у дендропарку «Олександрія».
Спокій, елегія та атмосфера мрії – так можна охарактеризувати дендрологічний парк «Олександрія» восени. Він знаходиться в місті Біла Церква і є одним з найбільших у Східній Європі, а заснований був у 19 столітті Олександрою Енгельгардт, родичкою князя Потьомкіна. Можна загубитися в нетрях парку серед вікових дерев, «виряджених» в честь осені, милуватися їх відбиттям у численних ставках і годувати лебедів та диких качок. Від серця парку – Великої поляни – пройдіть до острова Мрії. Погуляйте в діброві – наберіться сили від велетенських кремезних дерев.
Музей-заповідник Миколи Гоголя, Гоголеве на Полтавщині.
Восени вже не так спекотно, і мандрівка селами не буде такою виснажливою. Тож завітайте на Полтавщину, батьківщину Гоголя. Особливо вартий уваги Музей-заповідник Миколи Гоголя. Ви побуваєте у маєтку, де жив письменник, дізнаєтесь чимало цікавих фактів про життя українського письменника та власника цілого маєтку. Також поруч, якщо вже приїхали у ці краї, завітайте у Диканьку та Великі Сорочинці. Хоча час Сорочинського ярмарку вже минув, декілька хуторів охоче вас вітатимуть та пригостять традиційними стравами. Полтавщина вас здивує!
Трускавець – курорт з історією.
Класика осіннього відпочинку в Україні. Заслужену славу курорту мінеральних вод завоював Трускавець на Львівщині. Бювет розташований прямо в центрі міста. Але їдуть сюди не тільки для того, щоб підлікуватися і пожити серед дивовижної природної краси. У цих місцях знаходився стародавній форпост Київської Русі – неприступна фортеця Тустань, побудована в 7 столітті. Радимо обов’язково відвідати Державний історико-культурний заповідник «Тустань», де у «Сколівських бескидах» збереглися залишки п’ятиповерхової фортеці і відтворена її графічна модель.
П’ємо воду в Моршині.
Моршин – карпатський курорт, розташований у горах, серед лісів і красивої природи. Він просто створений для відпочинку і оздоровлення, перші санаторії тут з’явилися ще в 19 столітті. Сюди їдуть на мінеральні води, щоб підлікувати шлунок, печінку, нервову систему, серце. У центрі міста – бювет мінеральної води. Головна визначна пам’ятка – це величезна лісопаркова зона : тут ви отримаєте вдосталь насолоди від прогулянок. Можна з’їздити на екскурсії у фортецю Тустань, на Говерлу. У кінці серпня 2017 Моршин дещо оновили, відкрили нову скульптурну композицію.
«Поваритися» у чанах.
На невеличкому курорті Ізки пропонують унікальну оздоровчу процедуру: купання у чані з підігрітою до 40–45 градусів водою з джерела. Після чана варто зануритись у холодну воду. Туристів приваблює незвичність процедури. Крім того, в Ізках можна кататися верхи, відвідати майстер-клас з сироваріння, насолодитися стравами закарпатської кухні й багато іншого.
До Буковеля – за красою гір; гірськолижний курорт
Буковель вважається одним з кращих місць відпочинку взимку. Але якщо ви не великий любитель екстриму, то точно не розчаруєтеся, відвідавши його восени. Працюють підйомники, і буде приємно розглянути з висоти пишність Карпат у сміливих барвах осені. Крім піших прогулянок, вам запропонують квадроцикли, прогулянки на конях. Ви зможете насолодитися чудовими стравами карпатської кухні, восени в меню, звичайно ж, місцеві гриби!
Львів: міжсезоння не буває!
Наш прекрасний європейський Львів з брукованими вуличками, багатою історією і легендами, з його серцем – площею Ринок вабить туристів у будь-який час року. 13–16 вересня в місті буде проходити Фестиваль кави. Приїжджайте – відчуйте смак і аромат Львова!
Золота підкова Львівщини.
Осінь – саме час додати романтики і подивитися, який вигляд мають старовинні замки поруч із золотою пишністю дерев. Вирушайте в тур по Золотій підкові Львівщини. В Олеському замку пориньте в атмосферу 16–18 століть – подивіться на чудові інтер’єри, меблі. Підгорецький замок знайомий нам за фільмом «Д’артаньян і три мушкетери» – там він зіграв роль Лувра. Від цього палацу віє епохою Ренесансу, екскурсоводи обіцяють навіть привид замурованої в стіни бастіону Білої Дами… Золочівський замок – це чудова королівська резиденція Собеських. Великий палац і Китайський палац ідеально збереглися. Навколо Китайського палацу розбито чудовий сад.
«Закарпатське божоле» в Ужгороді.
У листопаді в Ужгороді проходить фестиваль молодого вина «Закарпатське божоле». Торговці розгортають свої лотки в так званому «Совиному гнізді» – на перетині Поштової площі, вулиць Ракоці і Довженка. Скуштуйте вина, меду, смачних закарпатських страв – і м’ясних, і печеної картоплі. Дегустацію можна продовжити в підвалах, які знаходяться прямо під торговою площею. І, звичайно, привезти додому і сувеніри, і вино. В Ужгороді радимо затриматися і оглянути замок-фортецю, Закарпатський музей народної архітектури та побуту.
Крилос і Галич: доторкнутися до історії.
Крилос ми відкрили для себе цього літа і не сумніваємося, що осінні фарби подарують Прикарпаттю ще більше романтики. Краєвиди з Крилоської гори мають бути неймовірно красиві восени. Готуючи спецпроект про унікальність села Крилос, ми відвідали кілька прекрасних локацій, де можна не тільки дізнатися про цікаву історію Галицько-Волинського князівства, а й здійснити романтичну прогулянку. У заповіднику «Давній Галич» таких місць безліч.