Категорія: Статті.
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Не подавали декларації з ПДВ за лютий-травень 2022 року: що буде з податковим кредитом за зареєстрованими податковими накладними?   Якщо не було сформовано податковий кредит (далі – ПК) на підставі первинки за лютий – травня 2022 року та не були подані декларації, то сума ПДВ за зареєстрованими до 15 липня податкової накладної (далі – ПН) може […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Які операції є господарськими для резидентів дія сіті – платників податку на особливих умовах для цілей трансфертного ціноутворення?  Для резидентів Дія Сіті – платників податку на особливих умовах господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, визначених у підпункті 39.2.1.4 пункту 39.2 статті 39 Кодексу, що […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Що є окремим об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств якщо резидент Дія Сіті – платник податку на особливих умовах є контролюючою особою?  Якщо резидент Дія Сіті – платник податку на особливих умовах є контролюючою особою, окремим об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств, що оподатковується за базовою (основною) ставкою – 18 відсотків, є скоригований прибуток контрольованої […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Яка перевірка проводиться та у які строки у разі неподання або несвоєчасного подання СГ податкових декларацій (розрахунків)? Предметом камеральної перевірки може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків). Камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Чи утримуються та перераховуються до бюджетів суми ПДФО та військового збору з суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, що нараховується та виплачується Фондом соціального страхування України фізичній особі, яка переселилася з тимчасово окупованої території або зони надзвичайної ситуації?  Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

В які строки ДПС розглядає скаргу платника податків на податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу, яка подана в період дії воєнного стану на території України?   Оскарження податкових повідомлень-рішень (далі – ППР) або інших рішень контролюючих органів в адміністративному порядку визначено ст. 56 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Які платежі з метою оподаткування вважаються «роялті»? Відповідно до п.п. 14.1.225 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) роялті – будь-який платіж, в тому числі платіж, що сплачується користувачем об’єктів авторського права і (або) суміжних прав на користь організацій колективного управління, […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Якими документами ФО може підтвердити, що вона подала одноразову (спеціальну) добровільну декларацію, де задекларувала суму коштів, розміщених на поточному рахунку в банку іноземної держави, та сплатила збір, з метою проходження процедури фінансового моніторингу у разі перерахування цих коштів на рахунок банку України? Відповідно до п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Хто із співвласників є декларантом об’єкта житлової нерухомості, який належить декільком фізичним особам на праві спільної сумісної власності без поділу на частки, а загальна площа такого об’єкта перевищує площу активів, що не декларуються? Згідно з п.п. «б» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Чи має право ФО задекларувати активи, право власності на які набуто нею до завершення кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування, але після 01 січня 2021 року, за рахунок коштів з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки станом на 01.01.2021?   Відповідно до п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні […]