Категорія: Статті.
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Закон України №2260: чи потрібно змінювати період формування ПК за операціями з придбання товарів/послуг у лютому-травні 2022 року, якщо ПН, складена за операціями з їх постачання, зареєстрована в ЄРПН 15 липня 2022 року і пізніше? Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що Законом України від 12 травня 2022 року № 2260-ІХ «Про внесення змін […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Закон України №2260: чи потрібно коригувати (зменшувати) ПК за звітні періоди лютий -травень, який сформований на підставі первинних розрахункових) документів та який станом на 15 липня не підтверджений зареєстрованими ПН/РК в ЭРПН у зв’язку з тим, що постачальник є платником єдиного податку за ставкою 2%?   Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що Законом […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Закон України № 2260: чи можуть бути включені до обрахунку суми бюджетного відшкодування суми ПДВ, включені до складу ПК за операціями з придбання товарів, знищених внаслідок бойових дій?   Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що Законом України від 12 травня 2022 року № 2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Які  особливості передбачені Законом № 2260 щодо внесення змін до податкових декларацій за звітні (податкові) періоди, що передують лютому 2022 року? Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що Законом України від 12 травня 2022 року № 2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Закон України № 2260: на підставі яких документів за звітні періоди лютий-травень 2022 року формують податковий кредит платники податків, що використовують касовий метод обліку ПДВ?   Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що Законом України від 12 травня 2022 року № 2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Чи анулюється реєстрація платником ПДВ  у разі переходу на спецгрупу ЄП?  Під призупиненням реєстрації платником ПДВ розуміється, що для платників спецгрупи ЄП призупиняються права та обов’язки щодо оподаткування ПДВ на період використання цієї групи. Відсоткова ставка для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

ПДФО: чи оподатковуються тури вихідного дня оплачені профспілкою без придбання путівок  Чи підлягає оподаткуванню ПДФО вартість турів вихідного дня та літнього відпочинку, що організовуються та оплачуються за рахунок коштів професійної спілки для її членів (членів їх сімей) без придбання путівок?  Вартість турів вихідного дня та літнього відпочинку, що організовуються та оплачуються за рахунок коштів професійної […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Оновлено форму Декларації акцизного податку Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що 22 липня 2022 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку і Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» від 31.05.2022 № 151, який вніс зміни до форми Декларації акцизного податку,  затвердженої наказом Міністерства фінансів […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Окремі питання зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування (Таблиця даних платника податку) (постанова Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 №1165)   Відповідно до п. 12 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних постановою Кабінету Міністрів України (затверджено постановою КМУ від 11.12.2019 №1165), платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Як декларанту розрахувати базу для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо нерухомого, рухомого майна, корпоративних прав, цінних паперів, права на отримання дивідендів, процентів інших активів? Відповідно до підпунктів «б» – «е» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами […]