Категорія: Статті.
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Чи може у графі 4 податкової накладної зазначатися інша одиниця виміру, ніж була зазначена у податковій накладній при придбанні товару (наприклад, при придбанні зазначена одиниця виміру «кг», а при постачанні «шт» з відповідним кодом згідно з КСПОВО)? Згідно із п. 201.2 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Чи включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку допомога у вигляді суми коштів чи безоплатно наданих товарів (послуг), що надана за рахунок бюджетних коштів іноземних держав та їх державних фондів такому платнику податків та членам його сім’ї першого ступеня споріднення як особам, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України і скористалися […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Особливості  здійснення бартерних операцій (взаємозаліків) для фізосіб-«загальників»   Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що бартерна (товарообмінна) операція – господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору. Норми передбачені пп. 14.1.10 Податковим кодексом України (далі – ПКУ). Так, статтями 715 і 716 Цивільного  кодексу України встановлено, що за договором […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Чи повинна ФОП – платник ЄП третьої групи, яка використовує особливості оподаткування на період дії воєнного стану в Україні вести облік доходів та в якій формі? Тимчасово, з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розд. XIV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Як здійснюється коригування фінансового результату до оподаткування резервів банків та небанківських фінансових установ та за результатами яких звітних (податкових) періодів (квартал, півріччя, три квартали, рік)? Відповідно до п.п. 139.3.1 п. 139.3 ст. 139 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) банки та небанківські фінансові установи, […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Чи потрібно покупцю зменшувати податковий кредит за операцією з повернення коштів/товарів за умови, що реєстрацію податкової накладної на операцію з постачання товарів (отримання попередньої оплати) було зупинено, та суму ПДВ за такою операцією не віднесено до податкового кредиту? Якщо платник податку не сформував податковий кредит, у зв’язку із зупиненням реєстрації податкової накладної, то при поверненні […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Чи звільняються від сплати земельного податку ФО – власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), які надають земельні ділянки у користування платнику ЄП четвертої групи за договором емфітевзису? Відповідно до частини першої ст. 395 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) речовим правом на чуже майно […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Чи включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку доходи у вигляді дивідендів, які нараховуються на користь ФО резидентом Дія Сіті? Відповідно до п.п. 14.1.49 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) дивіденди – платіж, що здійснюється юридичною особою, в тому числі емітентом […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Які документи, крім податкової декларації про майновий стан і доходи, має подати ФО – платник ПДФО до контролюючого органу щоб скористатись правом на нарахування податкової знижки, щодо суми коштів, сплачених за навчання? Відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Який орган видає дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами? Частиною першою ст. 1 «Визначення термінів» Закону України від 16 жовтня 1992 року № 2707-ХІІ «Про охорону атмосферного повітря» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2707) встановлено, що викид – це надходження в атмосферне повітря забруднюючих речовин або суміші таких […]