Категорія: Статті.
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Сума позитивної курсової різниці – дохід ФОП? Чи включається до складу доходів ФОП сума позитивної курсової різниці, яка перерахована на його розрахунковий рахунок у національній валюті та виникла при продажу валютної виручки, отриманої від здійснення ЗЕД, на міжбанківському валютному ринку? Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначений ст. 177 Податкового кодексу України від 02 […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Чи включається до складу витрат ФОП сума від’ємної курсової різниці, яка виникла при продажу валютної виручки, отриманої від здійснення ЗЕД, на міжбанківському валютному ринку? Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначений ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ). Згідно з п. 177.2 […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО у ФО у разі придбання рухомого та/або нерухомого майна у ЮО? Відповідно до п.п. «в» п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) дохід з джерелом його походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Хто відноситься до членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення? Відповідно до п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розд. І Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Чи необхідно сплачувати транспортний податок за автомобіль, який є об’єктом оподаткування, якщо його викрадено? Згідно з п.п. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755–VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Яким чином нараховується транспортний податок, якщо місяць в якому придбано транспортний засіб не співпадає з місяцем в якому його зареєстровано? Згідно з п.п. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Який термін подання платниками ЄП першої і другої груп декларації платника ЄП та які строки сплати податку? Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду. У разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п. 291.4 ст. 291 Податкового […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Які суми не включаються до доходу ФОП – платника єдиного податку першої – третьої груп?   Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що відповідно до п. 292.11 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до складу доходу, визначеного ст. 292 ПКУ, не включаються: – суми податку на додану вартість; – суми фінансової допомоги, наданої […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Сплачуйте нараховані податкові зобов’язання вчасно – не чекайте стягнення податкового боргу у примусовому порядку Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що обов’язок громадянина щодо сплати податків і зборів у порядку і розмірах, встановлених законом, визначено ст.67 Конституції України. Відповідно до п.14.1.175 пп.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковий борг – це сума […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Хто є платниками земельного податку за земельні ділянки, які приватизовані громадянами – членами садівницького товариства: громадяни, які їх приватизували чи садівницьке товариство?  Згідно з частиною першою ст. 35 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-ІІІ зі змінами та доповненнями (далі – ЗКУ) громадяни України із земель державної і комунальної власності мають право […]