Звенигородське районне управління ГУ ДСНС України у Черкаській області інформує…

Як діяти громадянам при виявленні вибухонебезпечного або підозрілого предмета?

 У разі виявлення вибухонебезпечного або підозрілого предмета слід додержуватися певної послідовності дій, а саме:

  • Негайно припинити будь-які зайві дії поруч з виявленим предметом, зупинити всі роботи, вимкнути обладнання та техніку. 
  • Попередити людей про небезпеку та ініціювати їх відведення на максимально безпечну відстань, але не менше, ніж 100 метрів. 
  • Терміново повідомити про знахідку представників правоохоронних органів та аварійні служби за телефонами «101» або «102». 
  • Варто позначити місце виявлення предмету за допомогою підручних засобів та огородити його від сторонніх осіб в тому числі дітей. Для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо. 
  • Обов’язково дочекатися в безпечному місці прибуття представників піротехнічних служб та особисто передати фахівцям наявну інформацію стосовно предмету.

Пам’ятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт. У будь-якому разі при виявленні вибухонебезпечного предмета необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102». 

Звенигородське районне управління ГУ ДСНС України у Черкаській області