Звенигородське районне управління ГУ ДСНС України у Черкаській області інформує…

А чи цікавились ви за скільки часу згорає автомобіль? Як запобігти пожежі автомобіля, та що робити якщо ваше авто все ж загорілось!?
Так от, кожен водій повинен пам`ятати, машина повністю вигорає в середньому за 5-10 хвилин, тому основним фактором є ліквідація вогню на початковій стадії. Найчастіше в автомобілі горіння виникає у моторному відсіку, ви дізнаєтеся про це відразу зі щедрої кількості диму. Найчастіше спроби гасіння вогню без вогнегасника малоефективні.
Важливо! У кожній машині повинен бути вогнегасник, причому в робочому стані, і не завадило б слідкувати за його терміном придатності. Можливо, настав час купити новий або зробити перезарядку старого вогнегасника. Необхідно періодично проводити візуальні огляди стану електрогосподарства та інших частин автомобіля, пов’язаних з підвищеним ризиком виникнення пожежі, при необхідності звертатися до фахівців. Не допускати перебування дітей без нагляду дорослих в салоні автомобіля, а також зберігання джерел запалювання (сірники, запальнички).
Що робити, якщо ваше авто все ж загорілось?
-повинен негайно вимкнути запалення, з’їхати на узбіччя та зупинити автомобіль;
-забезпечити швидку евакуацію пасажирів;
-зателефонувати до Служби порятунку за номером «101»;
-при змозі, приступити до гасіння пожежі за допомогою вогнегасника;
-найбільш ефективним є одночасне використання декількох вогнегасників та вогнегасячих засобів таких як, пісок, кошма та сніг (взимку). Попросіть допомоги в оточуючих;
-гасити вогонь необхідно з навітряної сторони, направляючи струмінь із вогнегасника на поверхню, що горить, а не на полум’я;
-при гасінні палива, що витікає, необхідно подавати вогнегасячу речовину знизу вверх;
-небезпечно гасити вогонь в забрудненому одязі (промаслений, просочений парами пального) і якщо руки були змочені пальним.