Звенигородське районне управління ГУ ДСНС України у Черкаській області інформує…

Рятувальники Звенигородщини радять, як уникнути пожеж у домі

Найперше, підготуйте свої оселі до початку опалювального сезону. Перевірте технічний стан електрогосподарства своїх будинків: несправні електророзетки, електровимикачі та ділянки зношених електропроводів замініть на справні. Потурбуйтеся про перевірку опалювальних приладів: всі тріщини в опалювальному приладі та димарі заштукатурте, щоб іскри розжареної сажі не вилітали назовні. Очистіть димар від сажі. Перед топковим отвором опалювального приладу помістіть металевий лист розміром не менше 50х70 см. Також не забувайте про газове обладнання, технічний стан якого повинен бути справним та обов’язково перевірений фахівцями газового господарства.

Підготувавши свої оселі до зими, не забувайте про основні правила безпеки:

  • Не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності, бо це призводить до короткого замикання електромережі.
  • Не користуйтесь саморобними електрообігрівачами.
  • Не залишайте печі, які топляться, без догляду і не доручайте нагляд за ними малолітнім дітям.
  • Не сушіть і не складайте на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали.
  • Не використовуйте для обігріву приміщень газові плити.

Обов’язково роз’яснюйте дітям про небезпеку пустощів із вогнем. Не залишайте сірники та запальнички в легкодоступних для них місцях.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: ваша особиста безпека та безпека тих, хто з вами поруч, залежить насамперед від вас самих. Не випробовуйте долю, бережіть своє життя та життя своїх рідних!

У разі виникнення пожежі негайно викликайте пожежно-рятувальну службу за номером «101»