З 2017 року в українців буде «електронне здоров’я» та в кожного свій мега-супер-лікар

З 1 січня кожен українець повинен шукати собі лікаря. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я. Знайти лікаря потрібно до червня. І не тільки знайти, а й укласти з ним договір на лікування. За обслуговування кожного пацієнта держава платитиме такому лікарю 210 гривень на рік. У середньому очікується, що лікар укладатиме близько 2000 договорів та відповідно дбатиме про здоров’я 2000 пацієнтів. Шляхом нескладних розрахунків можна обчислити, що його заробітна плата за місяць складатиме 35000 гривень.
Щоправда, в Міністерстві охорони здоров’я не повідомляють, де українцям шукати такого мегасуперлікаря. Як радить виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, пошуки треба здійснювати шляхом «сарафанного радіо» (цитата). Причому діятиме воно як серед пацієнтів, так і серед самих лікарів. Іншими словами, інформація про мегасуперлікарів передаватиметься старим дідівським способом – з вуст в уста.
Натомість відстежувати договори між лікарем і пацієнтом, а також чітко контролювати рух коштів планують більш сучасним способом: за допомогою електронної системи E-Health (електронне здоров’я). Також ця система повинна вирішити проблему з лікарняними листками. Оскільки за підрахунками, щороку в Україні видається близько 10-12 млн. листків непрацездатності, з яких у 5-10% випадків вони виписуються необґрунтовано, а третина видається з порушеннями. Це призводить до значних фінансових втрат бюджетних коштів, що майже на 2/3 формуються за рахунок відрахувань роботодавців, а втрати, за різними підрахунками, становлять від 300 до 900 млн грн. Також система E-Health допоможе подолати побори в лікарнях. Оскільки за підрахунками, щороку в Україні видається близько 10-12 млн. листків непрацездатності, з яких у 5-10% випадків вони виписуються необґрунтовано, а третина видається з порушеннями. Це призводить до значних фінансових втрат бюджетних коштів, що майже на 2/3 формуються за рахунок відрахувань роботодавців, а втрати, за різними підрахунками, становлять від 300 до 900 млн грн. Також система E-Health допоможе подолати побори в лікарнях. Так вважають у Міністерстві охорони здоров’я.
22 грудня 2016 року представники Міністерства, державних і громадських організацій, а також учасники публічної ініціативи з електронізації охорони здоров’я підписали Меморандум щодо співпраці у створенні системи E-Health в Україні. До 1 квітня має запуститися базовий рівень E-Health з реєстром лікарів і пацієнтів. Завершити створення системи «електронного здоров’я» планують у 2018 році.