Як допомогти своїй дитині налагодити взаємини в класі

Якщо цього року ваша дитина іде навчатись у новий колектив, вам можуть знадобитись наступні підказки. Обов’язково попередьте вчителя про проблеми своєї дитини (заїкання, необхідність приймати ліки по годиннику і т.д.).
Необхідно забезпечити дитині все, що дозволить їй відповідати загальним шкільним вимогам. Прислухайтесь до того, якого кольору дитина просить купити форму на фізкультуру, адже їй краще знати, чи не будуть з неї сміятися однокласники.
Порадьте дитині змінити тактику поведінки, якщо вона вважає, що до неї упереджено ставляться. Адже якщо стереотип склався, то будь-який вчинок є передбаченим. Але якщо на стандартні обставини вона відреагує несподіваним чином, то, можливо, зуміє не тільки спантеличити інших, але і зробити крок до подолання ситуації, що склалася. Наприклад, можна запропонувати дитині замість того, щоб починати плакати або лупити всіх підряд, подивитися в очі кривдникам і спокійно запитати: “Ну і що?” — або почати сміятися разом з ними. Загалом, зробити те, чого від неї зовсім не очікують.
Намагайтеся забезпечити дитині спілкування з однокласниками поза школою. Запрошуйте їх в гості, влаштовуйте свята, заохочуйте спілкування дитини з ними. Необхідно всіляко сприяти участі дитини в класних заходах, поїздках. Не варто одразу після уроків забирати дитину зі школи навіть заради занять англійською або музикою. Інакше всі здружаться між собою, а ваша дитина так і буде чужою в класі.
Не слід приходити до школи і особисто розбиратися з кривдниками своєї дитини, краще поінформувати класного керівника і психолога. Не поспішайте кидатися захищати дитину у будь-якій конфліктній ситуації з однокласниками. Іноді дитині корисно пережити всі стадії конфлікту — це допоможе їй навчитися самостійно вирішувати багато проблем. Але, привчаючи дитину до самостійності, важливо не перестаратися і не пропустити ситуацію, з якою дитина не в змозі справитися без втручання дорослих. Такою ситуацією, безумовно, є систематичні знущання і цькування дитини з боку однолітків.
Якщо ситуація зайшла занадто далеко, наприклад, дитину постійно принижують або б’ють – негайно реагуйте.