Що таке успіх?

Якщо ви запитаєте у своїх знайомих, чи хотіли б вони досягнути успіху, швидше за все, більшість відповість, що звичайно хотіли б. але розуміння успіху у кожної людини своє. Тому сьогодні спробуємо трохи розібратись у тому, що ж таке успіх у загальному розумінні.
Найчастіша відповідь на питання «Що таке успіх?» – це визнання, любов, достаток. Звичайно, успіхи у кар’єрі, зароблянні грошей і наявності багатьох друзів – складові успіху. Але буває так, що маючи все це, людина все ж відчуває себе нещасною. Тому виникає питання про те, що ж лежить глибше і як людина, маючи середній достаток може вважати себе успішною?
Успіх може проявлятись для кожної людини по різному. Для когось це отримання навичок – вивчення іноземної мови, водіння автомобіля або ж вироблення корисних звичок (наприклад, у харчуванні, ранніх підйомах). Для інших успіхом може бути кар’єрний ріст, отримання більшого прибутку, а хтось вважатиме себе успішним, змінивши стиль мислення, відчуваючи себе щасливим без будь-яких умов.
Успіху можна досягнути без зусиль або ж, найчастіше, для того, щоб бути успішним, потрібно прикласти багато зусиль, часу. Багато людей кажуть, що успіх – це можливість реалізувати свої таланти, принести користь світу.
Мені особисто подобається розуміння успіху як значної виконаної задачі та позитивний емоційний стан від її завершеності, визнання іншими значимості.
Дитина формує свої поняття про успіх на основі прикладу батьків і дуже важливо те, що дитині відомо про успіх та шляхи його досягнення. Поряд з прикладом батьків, важливим є авторитет, на якого дитина хоче бути схожою, певний ідеал. Дитячі уявлення про успішність власного життя часто залишаються на все життя незмінними і в дорослому віці потрібно прикласти певних зусиль для того, щоб змінити власні переконання.
Для того, щоб допомогти дітям самостійно сформувати уявлення про успіх, у липні 2016 року у м.Звенигородка буде проводитись Літня Школа Успіху для школярів. На 5 заняттях будуть розкриті основні складові успіху, діти розвинуть свої навички спілкування, досягнення цілей.