Шампанське зміцнює пам`ять – дослідження

Шампанське – невід’ємний атрибут новорічних свят, не тільки не шкодить розумовим здібностям людини, а й сприяє зміцненню пам’яті. Але все ж не варто зловживати ним, інакше буде досягнутий протилежний ефект.
Вплив ігристого вина на пам’ять людини.
Уся справа в тому, що до його складу входять феноли. Ці органічні сполуки активно взаємодіють з деякими групами білків в гіпокампі і корі головного мозку. Ці білки беруть участь у засвоєнні інформації, орієнтації в просторі і запам’ятовуванні об’єктів. З віком вони руйнуються, через що в людини слабшає пам’ять. Однак феноли перешкоджають цьому процесу.
Раніше подібні властивості приписували флавоноїдів, що містяться в червоному вині. Що стосується шампанського, то вченим вдалося довести, що його вживання сприятливо впливає на функціонування серцево-судинної системи (знижується ризик розвитку інфаркту та атеросклерозу). Ігристе вино також захистить людину від розвитку деменції. Однак терапевтичний ефект спостерігається лише в тому випадку, якщо в тиждень вживається не більше 3-х келихів шампанського. На пам’ять позитивно впливає не тільки ігристе вино, але й інші продукти харчування, що містять феноли. Це чорниця і шоколад. Головне – не забувати про почуття міри.