ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Правовий статус викривача

 

Головне управління ДПС у Черкаській області продовжує роз’яснювати положення чинного антикорупційного законодавства, які визначають правовий статус  викривачів.

Цього разу хочемо звернути увагу, що Національним агентством з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) нещодавно було підготовлено оновлені роз’яснення щодо правового статусу викривача. В них систематизовано ключові питання, які можуть виникнути у тих, хто викрив чи має намір викрити корупцію, а також в уповноважених осіб, які реалізують свої повноваження у сфері захисту викривачів.

Роз’яснення НАЗК від 12.06.2023 №2 «Щодо правового статусу викривача» визначають:

  • поняття викривача (у міжнародному та національному підході до його визначення),
  • правові підстави для набуття особою статусу викривача,
  • способи та шляхи здійснення викривачем повідомлення,
  • перелік та опис документів, що підтверджують факт того, що особа є викривачем,
  • права та гарантії захисту викривача, встановлені Законом України «Про запобігання корупції»,
  • особливості правового статусу викривача у справі про адміністративне правопорушення та у кримінальному провадженні, включаючи процесуальні права та обов’язки викривача, питання виплати винагороди викривачу та її розміру, забезпечення безпеки викривача та інформування НАЗК про початок досудового розслідування за участю викривача.

 

У додатках до Роз’яснення НАЗК від 12.06.2023 №2 «Щодо правового статусу викривача» можна знайти способи та алгоритм повідомлення НАЗК про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, форми повідомлень про участь викривача у справі про адміністративне правопорушення та про початок досудового розслідування за участю викривача, а також корисні посилання та матеріали з роз’ясненнями щодо правового статусу викривача.

З вказаним Роз’ясненням можна ознайомитись за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/category/vykryvachi-koruptsiyi/status_vykruvacha/.

 

Додатково, відділ з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Черкаській області інформує громадян, суб’єктів підприємницької діяльності Черкащини та працівників Головного управління ДПС у Черкаській області, що у разі наявності інформації щодо протиправних дій посадових та службових осіб Головного управління ДПС у Черкаській області, ви завжди можете повідомити про вказані факти будь-яким зручним способом:

– з використанням засобів поштового зв’язку на адресу: вул. Хрещатик, 235, м. Черкаси, 18002;

– на офіційну електронну адресу ГУ ДПС у Черкаській області ck.official@tax.gov.ua;

– засобами телекомунікації, безпосередньо до відділу з питань запобігання та виявлення корупції, за телефоном 0472 – 33-91-27

– на офіційну електронну адресу відділу з питань запобігання та виявлення корупції  ck.szvk@tax.gov.ua;

– у письмовому вигляді через працівників відділу з питань запобігання та виявлення корупції.