Деклараційна кампанія – 2016!

З 1 січня 2016 року розпочалась кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2015 року.
     Нагадаємо, обов’язок із подання річної декларації про майновий стан і минулорічні доходи  виникає у громадян у разі:
– отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2015 року податок не утримувався;
– отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
– отримання іноземних доходів;
– якщо протягом 2015 року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує 146160 грн.;
– інших доходів, декларування яких передбачено чинним законодавством.
      Декларації про майновий стан і доходи платники податків повинні подати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси (реєстрації).
      При декларуванні доходів застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діють на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2015 року.
       Увага! Декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік громадяни, а також підприємці та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність подають за новою формою. Форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затверджено наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.
      Громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають  декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року 3 травня 2016 року. Граничний термін для громадян, які подаватимуть декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки – 31 грудня 2016 року.
     Фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі подають декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року до 10 лютого 2016 року. Разом з доходами від підприємницької діяльності вони декларуватимуть  іноземні та інші доходи.
     Одним з нововведень декларування – 2016 є те, що платник податків самостійно визначає свій статус: громадянин; особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність або підприємець, який перебуває на загальній системі.
     Також для зручності фізичних осіб у новій декларації об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору.
     Податкова декларація подається в один із таких способів за вибором платника податку:
– особисто платником або уповноваженою на це особою;
– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.
     ГУ ДФС у Черкаській області рекомендує подавати декларацію за допомогою сервісу «Декларування та допомога он-лайн»: http://sfs.gov.ua/incomedecl
      Наказ №859 та Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи можна прочитати та форму завантажити за посиланням:  http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1298-15