Цікаві факти про веснянки

Людині властиво прагнути до ідеалу, і у гонитві за ним ми часто спираємося на якісь стереотипи. Що стосується шкіри обличчя і тіла, то ми впевнені, що її колір повинен бути рівномірним, а гладкість і пружність — ідеальними. Поява на тілі веснянок, ставить під загрозу наше прагнення до досконалості, саме тому ми так наполегливо думаємо про них. Цікаві факти про веснянки.
1. За своєю природою веснянки явище нешкідливе і особливого дискомфорту своєму власникові вони не доставляють. Ці маленькі жовтуваті, червонуваті або коричневі цятки з’являються з приходом яскравих весняних сонячних променів і зникають практично безслідно в холодну пору року. По суті, поява веснянок на кшталт загару, тільки він рівномірно розподіляється по поверхні шкіри, а веснянки — це «острівці» з надмірно пігментованих клітин шкіри. Згідно з медичною статистикою, найбільш інтенсивний колір веснянок мають люди 20 — 25 років, а після тридцяти — веснянки бліднуть і поступово зникають. Найчастіше вони присутні у світловолосих і рудоволосих людей.
2. Багато древніх мудреців радили неодмінно зводити пігментні плями. Вони вважали, що так людина зможе посилити своє біополе. Поява ж веснянок на тілі розцінювалося ними як ознака нездоров’я внутрішніх органів, або як пророцтво. Так, жовтуваті крапочки на ногах говорили про майбутню поїздку, а цятки на плечах — про важку фізичну роботу в найближчому майбутньому.
3. У багатьох культурах наявність пігментованих ділянок шкіри вважалося поганим тоном, тому про те, як відбілити веснянки думали ще в Стародавній Греції і Єгипті. Спочатку єгиптянки і гречанки використовували для цих цілей хрін і кульбабу, а потім перейшли на лимон і огірок. Речовини, які містяться в цих плодах, проникаючи в клітини шкіри, окислюють темний пігмент.
4. До ХХ століття смаглява шкіра і пігментація вважалися рисою людей з низьким соціальним статусом. Тому забезпечені дами оберігали свою шкіру від ультрафіолетових променів за допомогою носіння літніх рукавичок і парасольок, і таким чином, вони уникали появи веснянок на тілі.
5. Поява веснянок — захисна реакція організму на вплив ультрафіолету. Тому позбавлятися від них чи ні, і як це робити, — рішення індивідуальне, але краще приймати його після консультації з лікарем.
6. Найдоступнішим способом є застосування народних рецептів, основою для яких служать фрукти, овочі, цілющі трави, молочні продукти, мед і т. П. Щоб результат був відчутним, ці засоби необхідно застосовувати регулярно вранці і ввечері. Попереджають появу веснянок протирання шкіри шматочками лимона і кислим молоком, хоча власникам сухої шкіри цими засобами слід користуватися акуратно. Ефективний також грейпфрутовий сік, сік із ріпчастої цибулі або кисла капуста…