Категорія: Законодавчі.
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Встановлення факту зберігання та реалізації  тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка Працівниками Головного управління ДПС у Черкаській області в ході відпрацювання мереж роздрібної торгівлі тютюновими виробами на території Черкаської  області встановлено факт зберігання та реалізації тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка. В ході проведення перевірки встановлено, що суб’єкт господарської діяльності зберігав […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Які активи не можуть бути об’єктами декларування зі збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування? Відповідно до п. 5 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктами декларування не можуть бути: а) активи фізичної особи, одержані (набуті) декларантом […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Яким чином платник податків підтверджує можливість чи неможливість виконання обов’язків, визначених у п.п. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ?   Головне управління ДПС у Черкаській області  інформує, що 06 вересня 2022 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 29.07.2022 № 225 «Про затвердження Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Як отримати ЕДП у Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС (алгоритм дій)?   Для отримання у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС (далі – Надавач) електронних довірчих послуг (далі – ЕДП) необхідно: ознайомитись з Регламентом Надавача (зі змінами) та умовами Договору про надання ЕДП; підготувати необхідні для отримання ЕДП документи, з переліком яких можливо ознайомитись […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Чи оподатковується військовим збором дохід ФО – резидента у вигляді спадщини (дарунку), отриманий платником податку від ФО – резидента? Згідно з п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 «Інші перехідні положення» розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Чи є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, виробничі будівлі, що використовуються як адміністративно-побутові, для конторських та адміністративних цілей (офісні)?  Відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Чи звільняються від сплати єдиного внеску ФОП, призвані до Збройних Сил України у зв’язку з мобілізацією, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом?  Відповідно до частини другої ст. 2 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Чи заповнюють поля розрахункових документів (фіскальних чеків), які містять інформацію щодо ПДВ та/або акцизного податку, суб’єкти господарювання, у тому числі  ФОП- платники ЄП, які не є платниками ПДВ та/або акцизного податку?  Форми розрахункових документів встановлені Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 із змінами […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Хто може скористатись одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням та хто не може бути декларантом? Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть наступні категорії декларантів: фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за […]

ГУ ДПС у Черкаській області інформує…
ГУ ДПС у Черкаській області інформує…

Чи має право платник податку подати таблицю даних платника податку (далі – Таблиця) без факту зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної в ЄРПН та чи потрібно подавати таку Таблицю з кожною квитанцією про таке зупинення? Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 […]