Зігріє тіло, звеселить душу…

Гарячі напої в холодну пору — не розкіш і не екзотика, а цілющий засіб, що не лише зігріває, дозволяє відновити баланс рідини в організмі, але й тонізує, додає сил у боротьбі з сирістю, згуртовує компанії. Різновидів таких напоїв багато, ми ж розповімо про найпопулярніші:
Грог
Напій, що з’явився у XVIII ст. завдяки британському адміралу Вернону, який наказав видавати матросам ром, наполовину розведений водою.
Зараз до грогу додають: цукор, мед, лимон, товчену карамель і збиті вершки. Для приготування грогу знадобиться 0,75-1 л рому (горілки), 1 л води, 50 г чайної заварки (чорного чаю) і 200-250 г цукру.
Технологія варіння проста: закип’ятити 1-2 склянки води, додати стільки ж рому і цукор, усе варити на повільному вогні протягом 5 хвилин. Окремо приготувати чай у решті води звичайним способом, дати йому настоятися, змішати компоненти. Готовий напій подавати теплим.
Пунш
Пунш традиційно вважають англійським напоєм, але він був придуманий в Індії. Саме слово в перекладі з давньоіндійської мови означає п’ять — за кількістю основних компонентів: вина, рому, фруктового соку, цукру або меду і прянощів.
Для пуншу з цитрусових потрібно: 0,5 л рому, 1 л води, 250 г цукру, 1 пл. білого сухого вина, 2 апельсини, 2 лимони.
Спосіб приготування: вино підігрівають до 70°С (біле або червоне, сухе або напівсолодке), додаючи цукор, мед і прянощі. У теплу посудину наливають ром, проціджений фруктовий сік або шматочки фруктів і додають гаряче вино.
Збитень
Давній напій з води, меду і трав. Вважалося, що він позбавляє меланхолії та покращує настрій.
Інгредієнти: 0,5 л води, 2 ст. л. сушеної м’яти, 3 шт. гвоздики, 1 паличка кориці, 6 горошин чорного перцю, 6-10 ст. л. меду.
Спосіб приготування: Мед розвести в половині води і нагрівати на малому вогні 10 хв. Решту води закип’ятити, додати прянощі та м’яту і варити на малому вогні 5 хв. Змішати і настоювати 15-20 хв.
Тод
Це знаменитий напій з Великобританії, особливо популярний при перших ознаках застуди.
Щоби приготувати “Рожевий Тод”, потрібно 35 мл горілки, 25 мл малинового лікеру, 2 ч. л. меду, 100 мл окропу, скибку лимона, 2-3 шт. гвоздики, пів чайної ложки кориці і меленого мускатного горіха.
Інгредієнти змішати в одному келиху і настоювати 10 хв.