Замочування насіння: натуральні живильні суміші

Не за горами посівна пора, й городники не тільки готують ґрунт, тару, насіння, але й збирають корисні поради та рекомендації. Передпосівна обробка насіння – запорука гарних сходів і здорової розсади. Поряд із промисловими стимуляторами росту рослин (Епіном, Імуноцитофітом, Гетероауксином, Кореневіном і т.д.) на етапі підготовки насіння овочевих культур до посіву великою популярністю у дачників користуються живильні розчини, приготовлені самостійно з натуральних компонентів.
Переваги натуральних живильних сумішей: не потрібно витрачати гроші на покупку препаратів і зайвий раз обробляти насіння «хімією». Що ж використовують городники для замочування насіння перед посадкою?
Сік алое
Сік алое – це не тільки чудовий натуральний регулятор росту, але й стимулятор природного імунітету рослин.
Щоб приготувати сік, потрібно зрізати листя алое гострим чистим ножем, загорнути його у темний папір і помістити на нижню полицю холодильника на два тижні. Потім руками через марлю вичавити з нього сік, не допускаючи контакту з металевим посудом або начинням.
Ганчірочку або серветку з насінням варто змочити у свіжовижатому соку (або розбавити сік водою у співвідношенні 50 на 50) і витримати добу.
Настій попелу
Настій деревного попелу або попелу від спалення соломи – відмінне джерело мінералів. Він готується таким чином: 2 ст. л. попелу розводяться в літрі води й настоюються дві доби.
У настої попелу насіння всіх овочевих культур витримують від 3 до 6 годин.
Сушені гриби
Гриби містять усі необхідні майбутній рослині мікроелементи. Для готування живильного розчину сушені гриби заливають окропом і залишають до повного остигання.
У грибному настої насіння рослин витримується протягом 6 годин.
Мед
Медяний розчин здавна використовується як ефективний стимулятор росту. Мед розчиняється у воді з розрахунку одна чайна ложка на склянку.
Розчин наливають у блюдце, щоб він тільки покривав насіння, і залишають на 5-6 годин.
Картопляний сік
Картопляний сік збагачує насіння живильними речовинами. Необхідно заздалегідь заморозити в морозилці кілька картоплин, потім дозволити їм розмерзтися при кімнатній температурі та вичавити сік. У соку картоплі насіння витримується 6-8 годин.
Комплексний розчин
Можна приготувати цибулевий настій, заливши 2 жмені лушпайок цибулі літром окропу, і змішати його із заздалегідь приготовленим розчином попелу у співвідношенні 1:1. На 1 літр такого розчину корисно додати 1 грам марганцю, 0,1-0,3 грами борної кислоти й 5 грамів харчової соди.
У такому комплексному розчині насіння варто замочувати 5-6 годин.
У чому б ви не вирішили замочувати насіння перед посадкою, не забудьте головне правило замочування: спочатку потримайте насіння пару годин у простій воді (найкраще в талій). Коли насіння набрякне, всотає основну кількість води, його поміщають у розчин зі стимулятором. Бо при набряканні насіння може всотати занадто велику дозу і просто згоріти. Після обробки в кожному з живильних розчинів насіння потрібно підсушити, і воно готове для посіву.