Як позбутися комплексів неповноцінності з приводу зовнішності

Немає нічого гіршого, ніж страждати від комплексів. Вони отруюють життя, роблять тебе нещасною, змушують постійно відчувати по відношенню до себе і оточуючих негативні емоції.
Результат – низька самооцінка, проблеми в особистому житті і на роботі, істерики, сльози, депресія.
Як позбутися комплексів і які взагалі бувають комплекси
В основі будь-якого психологічного комплексу лежить невпевненість в собі і страх як найпотужніша руйнівна емоція. Причини страху можуть бути різні: батьківський тиск або установка, низка невдач, недовірливість, усвідомлення своєї провини, психологічна або фізична травма.
На цьому «благодатному» ґрунті й виростають комплекси. І для чоловіків, і для жінок характерні комплекси, пов’язані із зовнішністю, почуттям провини або гіпервідповідальності. А як позбутися від комплексів, мало хто знає!
Сильна половина людства схильна переживати через роботу, секс і владу: на цих трьох китах базується чоловіче уявлення про успішність. Чоловіки більше боятися матеріальних проблем, і коли немає належного, з їх точки зору, матеріального заохочення, починають відчувати комплекс жертви. Як правило, він розвивається у тих людей, хто в юності був жертвою комплексу відмінника.
Практично всі підлітки переживають вікові комплекси. Зовнішність — основний критерій визнання в суспільстві однолітків, тому будь-який невчасний прищик сприймається як трагедія всесвітнього масштабу.
Як позбутися комплексів з приводу зовнішності
Негативна оцінка своєї зовнішності характерна більшою мірою для жінок. Ноги, вага, ніс, родимка, зуби, веснянки — яких тільки вад не знаходять в собі представниці прекрасної статі! Багато хто веде із собою справжню війну, намагаючись досягти ідеалу. А деякі занурюються в стан депресії та починають у буквальному сенсі ненавидіти свою зовнішність.
Інколи доходить до абсурду: симпатична дівчина сприймає інтерес з боку чоловіків як глузування, бо не вірить у свою привабливість. Зрозуміло, що поступово те, чого так боїться нещасна, починає реалізовуватися. Кому захочеться спілкуватися з невротичною панянкою із вічно кислим і злісним виразом обличчя?
Як позбутися комплексів з приводу зовнішності, дуже добре знають не тільки дипломовані психологи. Ось що потрібно зробити:
• Позбутися заперечення в оцінці себе, коханої. Замінити всі думки на кшталт «некрасива», «безглузда», «нещасна», «не варта уваги» на абсолютно протилежні. Те ж саме зробити з негативними визначеннями: «товста», «страшна» тощо. Навчитися думати про себе тільки позитивно. Це не просте заняття, але воно того варте.
• Навчитися приймати себе і своє тіло. Насправді у будь-якої жінки знайдеться приваблива риса зовнішності, про яку знають всі оточуючі! В однієї красиві вуха, в іншої — чарівна посмішка. І взагалі, француженки точно знають: некрасивих жінок на світі просто немає — є недоглянуті.
• Щоб побачити себе з боку, можна попросити знайомого зробити вам комплімент. Почуєте багато приємного і несподіваного.
• Звернутися до стиліста з проханням підібрати вам базовий гардероб. Дуже часто ми настільки вживаємося в джинси або розтягнутий светр, що зовсім забуваємо про сукні, спідниці, плащі, кардигани, боді і тому подібне. Ніщо так не підвищує самооцінку, як невпізнане відображення у дзеркалі. Хто ця чудова незнайомка? – Від простого питання будь-який комплекс негайно капітулює і назавжди зникне.
• Тверезо оцініть ставлення до себе з боку оточуючих. Насправді всі зайняті тільки собою (як, власне, і ви), тому ні ваш животик, ні ваші руки чи зуби нікого не цікавлять. А ось спілкування, задоволення від позитивної енергії, професіоналізм роблять вас просто незамінною людиною.
Складно прийняти, що всі наші переживання з приводу зовнішності — це просто фікція. Її причина — невпевненість у собі, страх осуду з боку інших людей. Яка вам до них справа? Чому повненька і не дуже (між нами) розумна Марина з паралельного класу і думати не думає, як позбутися комплексів з приводу зовнішності, давно вискочила заміж за худого Володьку, який жити без неї не може, і абсолютно щаслива? Саме так. Тому що їй плювати на думку оточуючих.
Як позбутися комплексу неповноцінності
О, цей комплекс неповноцінності!.. Він перетворює розумних і тонких людей в жалюгідних невротиків, калічачи психіку і в буквальному сенсі позбавляючи повноцінного життя.
Найстрашніше, що саме цей комплекс найчастіше нав’язують вам зовні ті, хто сам нє ніким. Навіщо? Так щоб самостверджуватися за чужий рахунок і підживлюватися енергетично!
Інший варіант — зайва недовірливість як риса характеру. Варто такій людині почути про себе щось негативне (найчастіше сказане в серцях, зі зла, несправедливо), як вона отримує сильний стрес. На цьому фоні й розвивається психологічна патологія.
У будь-якому випадку донор або недовірливий поступово втрачає душевні і фізичні сили, що закінчується передбачувано і дуже сумно. Щоб цього не сталося, слід знати, як позбутися комплексу неповноцінності. Нічого складного знову-таки немає!
•Позбутися від енергетичних вампірів в своєму оточенні. Якщо таким є член сім’ї, дати йому гідну відсіч. Побачити ситуацію з боку, проаналізувати його поведінку і свою реакцію, а потім прямо і конкретно сказати, куди і навіщо він може йти зі своїми іронічними, злісними, негативними зауваженнями.
• Допоможіть собі підняти самооцінку за допомогою найпростішого, але ефективного психологічного прийому. На аркуші паперу створіть дві колонки. У першій відобразіть свої достоїнства, перерахуйте удачі, досягнення, сильні і привабливі сторони особистості. У другій відзначте слабкості, недоліки, невдачі. Дивно, але друга колонка виявиться значно коротше, а головне — вона може (і повинна) коригуватися.
• Візьміть за звичку перед сном перераховувати всі свої перемоги, досягнення за день. Нехай вони будуть незначними, але підсвідомості до кількості немає ніякого діла, головне — суть, якість, факт. Багато жінок, до речі, не вважають досягненням виховання двох дітей, вміння знаходити спільну мову з домочадцями чи прасувати сорочку. Насправді з будь-якої дрібниці можна витягти те саме зерно, яке допоможе позбутися комплексів.
• Що стосується корекції негативних рис і недоліків, відпрацюйте цю колонку конструктивно. Визначте сферу, в якій є провал, і працюйте з нею цілеспрямовано. Не забувайте хвалити себе за кожне, навіть маленьке досягнення.
• Щоб візуалізувати свої перемоги і прискорити позбавлення від комплексів, можна не просто проговорювати свої досягнення перед сном, а записувати їх у щоденник. Це буде ваш особистий щоденник успіху, куди можна вклеювати фото, квитки, листи тощо.
• Дуже дієвий метод — робота із дзеркалом (його, до речі, можна застосовувати і для позбавлення від комплексів з приводу зовнішності). Як позбутися комплексу неповноцінності цим способом? Дивитися на своє відображення і проговорювати: я тебе люблю, ти хороша людина, ти красуня, я вірю в тебе, я ціную тебе, я дякую тобі.
Незважаючи на простоту, говорити собі в обличчя слова любові і визнання – ох як не просто! Перші заняття можуть викликати сльози, і це нормально! Це плаче і очищається душа.