15 травня Міжнародний день сім’ї

Сім’я – це дуже гарне слово. І взагалі – це чудово, коли вона у тебе є. Сім’я – це джерело лобові, підтримки і щастя. І, попри всілякі захоплення, заняття і роботу, з рідними проводити час найцікавіше!
Щоб ваша сім‘я була дружною та щасливою, придумайте власні традиції, які будуть зближувати і дітей, і дорослих. Одна з рис, що вирізняють сімейні традиції — їх повторюваність, регулярність. Передусім таку регулярність нам забезпечують щорічні свята, релігійні ритуали, народні традиції. І водночас у кожній родині є свої способи відзначати ті чи інші свята, проводити обряди (хрещення, весілля тощо), святкувати якісь свої особливі важливі дати (як, наприклад, збиратися всією родиною на день народження або день весілля найстарших членів роду). Така регулярність і повторюваність дає можливість радіти не тільки в день самої події, а й перед тим — готуватися до неї, очікувати, смакувати, фантазувати на тему, як усе має пройти. Такі дії знижують тривогу членів родини, дають відчуття опори й стабільності, що так важливо в сучасному світі, сповненому непередбачуваності й стресів.
Ще однією особливістю сімейних ритуалів і традицій є те, що в них задіяні всі члени родини. Як відомо, спільна діяльність, особливо коли вона передбачає розподіл ролей, кооперацію, спілкування, сприяє згуртуванню членів команди.
Як правило, традиції, встановлені батьками, діти в зрілому віці намагаються потім привнести в свої сім’ї, зберігаючи і примножуючи такі важливі для кожного цінності.
Сімейний вечір поза домом
Його можна влаштовувати раз на тиждень або раз на місяць. Сім‘я може піти в кіно, в аквапарк, кататися на конях, в Макдональдс і так далі. Неважливо навіть, чим саме ви будете займатися, головне, що після нелегкого трудового тижня ви будете заряджатися позитивом і дарувати своє тепло один одному.
Вести сімейний альбом
І діти, і дорослі можуть вклеювати в фотоальбом пам’ятні та веселі знімки, які в майбутньому стануть справжньою реліквією.
Домашні посиденьки
Чудова ідея — раз на тиждень грати в ігри. Це можуть бути пазли, доміно та шахи, а можуть – і барикади з подушок. Як правило, і діти, і дорослі завжди залишаються в захваті від такого проведення часу.
Дача
На дачній ділянці кожен повинен займатися однією спільною справою — доглядати за рослинами, будинком (якщо він є), садом, квітником. При цьому за кожним членом сім‘ї можна закріпити щось одне. Дітки можуть поливати відерцями квіти, підмітати доріжки і так далі.
Здоровий спосіб життя
Ви не помилилися — він також може бути сімейною традицією. Іншими словами, вся родина може виходити на пробіжку, влаштовувати фізкультурні п’ятихвилинки в квартирі, грати в футбол чи баскетбол, обливатися холодною водою, казати «ні» майонезу, чіпсам, сухарям і так далі.
Покупки
Влаштовуючи спільні покупки в супермаркетах, дорослі повинні розповідати дітям, на чому можна заощадити, які продукти обов‘язково повинні бути в холодильнику, а які купувати не бажано.
Вилазки на природу
Щорічно можна ходити в похід з наметами. Це піде на користь абсолютно всім. Риболовля, збирання грибів, лікарських трав, купання у водоймі та дні постійного перебування на свіжому повітрі залишають завжди після себе лише позитивні емоції та бажання знову повернутися на природу.
Поїздка на море
Щорічно вирушайте всією сім’єю на море і оздоровлюйтеся. Дорослі будуть вчити дітлахів плавати, сім‘я буде разом їздити на екскурсії, загоряти, разом долучатися до історії тих місць, де буває.
Прикрашання ялинки і зустріч Нового року та Різдва
Новий рік та Різдво — це родинні свята та сімейний час. Привчіть дітей до того, що і зустрічати їх потрібно родиною: разом наряджати ялинку, запалювати її, загадувати бажання під бій курантів, розпаковувати подарунки, веселитися, їсти кутю. Гуляти з друзями і відзначати поза домом можна і в наступні після свят дні, благо новорічні свята тривають два тижні.
Спільні подарунки
Якщо сім’я збирається на чийсь день народження, весілля або хрестини, залучайте до обговорення подарунків всіх членів сім’ї. І якщо ви вирішите подарувати гроші чи кавоварку, то вітальну листівку можна зробити всім разом. Ручна робота: така особлива увага дуже цінна для винуватців свята, при цьому всі члени родини будуть з гордістю вручати презент і всі залишаться задоволеними. І так намагайтеся чинити завжди.
Хочеться побажати всім щастя і спокою у своїх родинах, взаєморозуміння і велику порцію щоденної уваги один до одного. Нехай у ваших сім’ях панує любов, вміння вислухати, і завжди з вами буде присутній Бог!