28 липня — День працівників торгівлі.

Торгівельна справа – одна з найдавніших в історії людства. Колись, давним-давно, торгівля стала сполучною ланкою у взаємодії різних країн з усіх куточків світу. Торгівля – одна з рушійних сил, яка допомагає здійснювати не лише купівлю-продаж, але й, перш за все, є способом взаємодії людей.
День працівників торгівлі — чудова нагода пройтися по магазинах. Коли покупець шукає торговий заклад для здійснення разової покупки, то у нього одні критерії його привабливості, а якщо він відвідує цей магазин постійно? Це означає, що покупець вже має певний кредит довіри до цього магазину. Покупець оцінює місце розташування магазину, наявність вивіски та прилеглої території, доцільність локації торгового закладу та зручність паркування. Всім покупцям подобається, коли вітрини зручно розташовані, товар на них гарно викладений, полиці приваблюють розмаїттям асортименту, наявне сучасне торгівельне обладнання. Також кожен покупець оцінить ставлення персоналу магазину до потенційних покупців, а саме доброзичливість, вміння надавати підтримку відвідувачам закладу, здійснення продажу, кваліфікацію та особливості асортименту.
Професія продавця – одна із найбільш поширених і актуальних у світі. У всі часи і у всіх народів торгівля мала найважливіше значення в економічному житті та розвитку громади. Життя будь-якого суспільства неможливо уявити без добре розвинених торгових відносин.
Одним із провідних навчальних закладів професійно-технічної освіти нашого міста, який здійснює підготовку кваліфікованих адміністраторів та продавців продовольчих товарів після 11 класу, є Звенигородський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів, що розташований за адресою м. Звенигородка, вул. О. Кошиця (колишня Кірова), 38. Навчальний заклад шанує, зберігає та розвиває славетні традиції торгівлі нашого краю. За довгі роки успішної діяльності на ниві освіти він підготував багато кваліфікованих робітників торгівлі та сфери послуг. Саме цей навчальний заклад допомагає вдосконалити рівень знань та професійних навичок майбутніх продавців та підвищує престиж цієї професії, оскільки тут впевнені, що продавець є обличчям магазину, магазин є обличчям міста, а місто – візитівкою країни.
Професія продавця є почесною та надзвичайно цікавою. Її треба любити. Необхідно багато знати та вміти, а головне – добре ставитися до людей. Тоді обрана професія може стати потужним стартом кар’єри.
Тож в День працівників торгівлі ми вітаємо майбутніх працівників славної і такої потрібної галузі економіки і бажаємо їм міцного здоров’я, гарних заробітків і зростання чисельності позитивно налаштованих покупців!